Streda 17.07.2019
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
18.06.2019 04:10

Dunajská Streda bude hostiť profesionálnu cyklistickú súťaž


Ilustračná snímka (tasr)


V nedeľu 23. júna sa v Dunajskej Strede bude konať druhý ročník profesionálnej cyklistickej súťaže a rodinného cyklistického dňa Kukkonia Tour 2019.


Registrácia do súťaže končí 22. júna a zatiaľ sa do nej zaregistrovalo približne 200 cyklistov, ktorí prejdú jednu z troch tratí (Tour de Kukkonia, Tour de Kukkonia Easy a Kukkonia Family).       

Ako uviedla Anna Molnárová z občianskeho združenia Kukkónia, ktoré podujatie zastrešuje, cieľom akcie je upozorniť na pohyb, zdravý životný štýl a krásy Žitného ostrova. Rovnako ako minulý rok bude spoločný odchod od MOL Arény v Dunajskej Strede. Prví štartujú profesionáli.       

Tour De Kukkonia je 80 kilometrov dlhá trať určená pre profesionálnych cyklistov so závodným bicyklom. Štart bude na križovatke Bratislavskej a Viedenskej cesty a trať povedie cez Kráľovičove Kračany, Jurovú, Baku, cez Gabčíkovo do Ňáradu, Baloňu, Čiližskú Radvaň, Padáň, Dolný Štál, Okoč, Topoľníky, Trhovú Hradskú cez Ohrady až do Dunajskej Stredy. Tour De Kukkonia Easy bude mať 36 kilometrov a povedie cez Kráľovičove Kračany, Jurovú, Baku i Gabčíkovo a späť do Dunajskej Stredy. Tretia kategória privíta rodiny s deťmi na šesťkilometrovej trati do Kráľovičových Kračian a späť.       

Predregistrácia na súťaž je možná do 20. júna na www.kukkonia.sk, v MOL Aréne do 22. júna od 16.00 h do 18.00 h a v deň súťaže, 23. júna, od 7.00 h do 8.30 h. Registrácia zahŕňa štartovný balíček, čip na meranie času, číslo a rôzne výrobky Kukkónia.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.06.2016
Prvé rokovanie Rady ZMOS po májovom 27. sneme ZMOS sa konalo v Dunajskej Strede
Predseda ZMOS Michal Sýkora zvolal na 14. júna 2016 v poradí siedme rokovanie Rady ZMOS, na ktorom predložil vyhodnotenie priebehu 27. snemu ZMOS. Návrh na rozpracovanie priorít schválených snemom a námetov z diskusných príspevkov predložili výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány.
viac
29.11.2018
V Dunajskej Strede sa konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva
Ustanovujúca schôdza mestského zastupiteľstva, na ktorej poslanci rozhodli o obsadení mestskej rady a komisií, sa vo štvrtok konala v Dunajskej Strede.
viac
18.03.2019
V meste pokračujú s programom na rozvoj cyklistickej dopravy
Samospráva Dunajskej Stredy pokračuje s programom na rozvoj cyklistickej dopravy a momentálne pripravuje plochy pre umiestnenie dvoch stanovíšť pre bicykle.
viac
23.04.2019
Cyklobus do Čunova má tento rok zmenené podmienky
Slovenská autobusová doprava (SAD) Dunajská Streda ponúka deviatu sezónu cyklobus pre cyklistov a nadšencov kolieskových korčúľ. V tomto roku premáva od 19. apríla do konca septembra za zmenených podmienok - všetky spoje cyklobusu nadväzujú na lodné spoje cyklokompy medzi Čunovom a Hamuliakovom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %