Utorok 22.10.2019
Dnes má meniny 
Sergej
°C
18.06.2019 04:10

Dunajská Streda bude hostiť profesionálnu cyklistickú súťaž


Ilustračná snímka (tasr)


V nedeľu 23. júna sa v Dunajskej Strede bude konať druhý ročník profesionálnej cyklistickej súťaže a rodinného cyklistického dňa Kukkonia Tour 2019.


Registrácia do súťaže končí 22. júna a zatiaľ sa do nej zaregistrovalo približne 200 cyklistov, ktorí prejdú jednu z troch tratí (Tour de Kukkonia, Tour de Kukkonia Easy a Kukkonia Family).       

Ako uviedla Anna Molnárová z občianskeho združenia Kukkónia, ktoré podujatie zastrešuje, cieľom akcie je upozorniť na pohyb, zdravý životný štýl a krásy Žitného ostrova. Rovnako ako minulý rok bude spoločný odchod od MOL Arény v Dunajskej Strede. Prví štartujú profesionáli.       

Tour De Kukkonia je 80 kilometrov dlhá trať určená pre profesionálnych cyklistov so závodným bicyklom. Štart bude na križovatke Bratislavskej a Viedenskej cesty a trať povedie cez Kráľovičove Kračany, Jurovú, Baku, cez Gabčíkovo do Ňáradu, Baloňu, Čiližskú Radvaň, Padáň, Dolný Štál, Okoč, Topoľníky, Trhovú Hradskú cez Ohrady až do Dunajskej Stredy. Tour De Kukkonia Easy bude mať 36 kilometrov a povedie cez Kráľovičove Kračany, Jurovú, Baku i Gabčíkovo a späť do Dunajskej Stredy. Tretia kategória privíta rodiny s deťmi na šesťkilometrovej trati do Kráľovičových Kračian a späť.       

Predregistrácia na súťaž je možná do 20. júna na www.kukkonia.sk, v MOL Aréne do 22. júna od 16.00 h do 18.00 h a v deň súťaže, 23. júna, od 7.00 h do 8.30 h. Registrácia zahŕňa štartovný balíček, čip na meranie času, číslo a rôzne výrobky Kukkónia.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2018
Stretnutie primátorov a starostov s predstaviteľmi kraja v Dunajskej Strede
Župan TTSK Jozef Viskupič s vicežupanmi kraja pokračujú v sérii pracovných stretnutí s primátormi a starostami jednotlivých okresov. Po Skalici, Senici, Hlohovci a Galante sa stretnutie uskutočnilo v podkrovných priestoroch radnice v Dunajskej Strede, ktoré navrhol známy architekt Imre Makovecz.
viac
14.01.2019
V meste sa zvýši počet mestských policajtov a opatrovateľov
Samospráva mesta Dunajská Streda vyčlenila financie na rok 2019 v súvislosti so zvyšovaním počtu mestských policajtov a opatrovateľov v rámci opatrovateľskej služby. Zvýšila aj rozpočet na údržbu verejných priestranstiev.
viac
18.03.2019
V meste pokračujú s programom na rozvoj cyklistickej dopravy
Samospráva Dunajskej Stredy pokračuje s programom na rozvoj cyklistickej dopravy a momentálne pripravuje plochy pre umiestnenie dvoch stanovíšť pre bicykle.
viac
24.07.2019
V Dunajskej Strede vybudovali dve úschovne bicyklov
V Dunajskej Strede vybudovali dve úschovne bicyklov za 90-tis. eur. Nachádzajú sa oproti mestskej radnici a pri staničnom parku a sú určené pre 54 bicyklov. Spoluúčasť mesta na projekte dotovaného ministerstvom pôdohospodárstva je päť percent.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.52 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.78 %