Utorok 16.10.2018
Dnes má meniny 
Vladimíra
16°C Bratislava
15.10.2017 07:49

Domčeky na strome sú vyhľadávanou atrakciou


Domčeky na strome majú ponúknuť ľuďom netradičný zážitok a prehĺbiť kontakt s prírodou.


Zaujímavým projektom, ktoré pripravili Mestské lesy v Bratislave v spolupráci s hlavným mestom, sú dva domčeky na strome, ktoré sa stali vyhľadávanou atrakciou v bratislavských mestských lesoch.


Jeden z domčekov sa nachádza v Kačínskej doline a druhý v lokalite Dlhé lúky. Od svojej existencie sa v nich ubytovalo viac ako 400 návštevníkov. Tohtoročná ubytovacia sezóna potrvá ešte do konca októbra, pričom zostáva už len niekoľko voľných miest.

Ako v prvom poskytli mestské lesy na jeseň 2016 možnosť pre záujemcov prenocovať v tzv. Tree house, alias domčeku na strome, v Kačínskej doline, ktorý bol prvý svojho druhu nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku. Od leta 2017 sa kvôli úspešnosti projektu možnosť o tento druh relaxu rozšírila aj na Dlhé lúky, kde mestské lesy vybudovali druhý domček na strome Pod dubmi. Široká verejnosť prijala túto možnosť s veľkým záujmom a domčeky boli celú sezónu obsadené.

„Pobyt v domčeku sa stáva pre mnohých maximálnym zážitkom, kde citlivejší ľudia vnímajú energiu stromov, počúvajú zvuky lesa, pozorujú život v korunách stromov, iní si tu zase prídu vychutnať romantické chvíle vo dvojici,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

O veľkej obľube a spokojnosti s týmto projektom svedčí aj to, že Mestské lesy v Bratislave počas celej sezóny nemali ani jednu sťažnosť na dobrodružné ubytovanie v domčekoch na strome, kde jedna noc stojí 100 eur. Navyše, tieto domčeky nenavštívili len obyvatelia z Bratislavy a okolia, ale aj zahraniční návštevníci.

Ako ďalej uviedol primátor Bratislavy I. Nesrovnal: „Boli tu klienti z Hong Kongu, Izraela, Rakúska, Lotyšska, Anglicka, Českej republiky, Maďarska a mnohých ďalších krajín. V domčekoch je kniha návštev, kde návštevníci píšu odkazy, pričom najviac sa skloňujú slová ako „príjemne“, „fantasticky“, „ticho“, „krása“, „zvieratá“, „relax“, „zážitok“, „rozprávka“. Väčšina z nich sa chce vrátiť aspoň na jednu noc do domčeka aj na budúci rok.“ Domčeky sa stali niekoľkokrát aj svedkom žiadosti o ruku.

Ubytovanie v domčekoch na strome je možné od jari do jesene v závislosti na vonkajších teplotných podmienkach. Od apríla do septembra 2017 bola obsadenosť domčeka na Kačíne 90 dní a prenocovalo v ňom 257 ľudí. Domček na Dlhých lúkach mal obsadenosť cez leto 39 dní a prenocovalo tam 151 ľudí.

Záujemcovia si môžu prenocovanie v domčeku rezervovať na webovej stránke mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave (http://www.ba-lesy.sk), ktorá oba domčeky na strome prevádzkuje.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.10.2016
Prvý domček na strome s možnosťou prenocovania nájdete pod Kačínom
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v stredu (5. 10.) slávnostne otvoril domček na strome v bratislavských mestských lesoch, v ktorom sa bude možné aj ubytovať. Domček na strome (Tree house) je prvý nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku, ktorý ponúka takúto možnosť.
viac
05.07.2017
Hlavné mesto spolu s Mestskými lesmi otvorilo už druhý domček na strome
Dobrodružne prenocovať v korunách stromov budete môcť od 15. júla 2017 v domčeku Pod Dubmi v lokalite Dlhé lúky. K obľúbenému domčeku na strome pod Kačínom tak pribudol ďalší domček, ktorý ponúkne netradičné zážitky svojim obyvateľom.
viac
26.09.2017
Novobanské Mestské lesy plánujú vybudovať arborétum
Na náučnom chodníku Zvonička chcú novobanské Mestské lesy vybudovať arborétum. Podľa konateľa spoločnosti Víťazoslava Chrappu bude mať arborétum nielen náučný charakter, ale pomôže podporiť cestovný ruch a zviditeľniť mesto.
viac
03.08.2018
Mestské lesy v Bratislave ponúkajú relaxačný pobyt v novozriadenom apidomčeku
Obľúbená rekreačná lokalita Bratislavčanov, ktorou je bratislavský lesopark, je od začiatku jari bohatšia o ďalšiu atrakciu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.09 %