Utorok 19.03.2019
Dnes má meniny 
Jozef
°C
15.10.2017 07:49

Domčeky na strome sú vyhľadávanou atrakciou


Domčeky na strome majú ponúknuť ľuďom netradičný zážitok a prehĺbiť kontakt s prírodou.


Zaujímavým projektom, ktoré pripravili Mestské lesy v Bratislave v spolupráci s hlavným mestom, sú dva domčeky na strome, ktoré sa stali vyhľadávanou atrakciou v bratislavských mestských lesoch.


Jeden z domčekov sa nachádza v Kačínskej doline a druhý v lokalite Dlhé lúky. Od svojej existencie sa v nich ubytovalo viac ako 400 návštevníkov. Tohtoročná ubytovacia sezóna potrvá ešte do konca októbra, pričom zostáva už len niekoľko voľných miest.

Ako v prvom poskytli mestské lesy na jeseň 2016 možnosť pre záujemcov prenocovať v tzv. Tree house, alias domčeku na strome, v Kačínskej doline, ktorý bol prvý svojho druhu nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku. Od leta 2017 sa kvôli úspešnosti projektu možnosť o tento druh relaxu rozšírila aj na Dlhé lúky, kde mestské lesy vybudovali druhý domček na strome Pod dubmi. Široká verejnosť prijala túto možnosť s veľkým záujmom a domčeky boli celú sezónu obsadené.

„Pobyt v domčeku sa stáva pre mnohých maximálnym zážitkom, kde citlivejší ľudia vnímajú energiu stromov, počúvajú zvuky lesa, pozorujú život v korunách stromov, iní si tu zase prídu vychutnať romantické chvíle vo dvojici,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

O veľkej obľube a spokojnosti s týmto projektom svedčí aj to, že Mestské lesy v Bratislave počas celej sezóny nemali ani jednu sťažnosť na dobrodružné ubytovanie v domčekoch na strome, kde jedna noc stojí 100 eur. Navyše, tieto domčeky nenavštívili len obyvatelia z Bratislavy a okolia, ale aj zahraniční návštevníci.

Ako ďalej uviedol primátor Bratislavy I. Nesrovnal: „Boli tu klienti z Hong Kongu, Izraela, Rakúska, Lotyšska, Anglicka, Českej republiky, Maďarska a mnohých ďalších krajín. V domčekoch je kniha návštev, kde návštevníci píšu odkazy, pričom najviac sa skloňujú slová ako „príjemne“, „fantasticky“, „ticho“, „krása“, „zvieratá“, „relax“, „zážitok“, „rozprávka“. Väčšina z nich sa chce vrátiť aspoň na jednu noc do domčeka aj na budúci rok.“ Domčeky sa stali niekoľkokrát aj svedkom žiadosti o ruku.

Ubytovanie v domčekoch na strome je možné od jari do jesene v závislosti na vonkajších teplotných podmienkach. Od apríla do septembra 2017 bola obsadenosť domčeka na Kačíne 90 dní a prenocovalo v ňom 257 ľudí. Domček na Dlhých lúkach mal obsadenosť cez leto 39 dní a prenocovalo tam 151 ľudí.

Záujemcovia si môžu prenocovanie v domčeku rezervovať na webovej stránke mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave (http://www.ba-lesy.sk), ktorá oba domčeky na strome prevádzkuje.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.10.2016
Prvý domček na strome s možnosťou prenocovania nájdete pod Kačínom
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v stredu (5. 10.) slávnostne otvoril domček na strome v bratislavských mestských lesoch, v ktorom sa bude možné aj ubytovať. Domček na strome (Tree house) je prvý nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku, ktorý ponúka takúto možnosť.
viac
05.07.2017
Hlavné mesto spolu s Mestskými lesmi otvorilo už druhý domček na strome
Dobrodružne prenocovať v korunách stromov budete môcť od 15. júla 2017 v domčeku Pod Dubmi v lokalite Dlhé lúky. K obľúbenému domčeku na strome pod Kačínom tak pribudol ďalší domček, ktorý ponúkne netradičné zážitky svojim obyvateľom.
viac
03.08.2018
Mestské lesy v Bratislave ponúkajú relaxačný pobyt v novozriadenom apidomčeku
Obľúbená rekreačná lokalita Bratislavčanov, ktorou je bratislavský lesopark, je od začiatku jari bohatšia o ďalšiu atrakciu.
viac
04.03.2019
Mestské lesy navrhujú rozdeliť do troch zón
Mestské lesy v Bratislave navrhujú rozdeliť do troch zón. Má ísť o zónu intenzívnej rekreácie, zónu rekreácie, ochrany prírody i lesného hospodárstva a zónu pokoja a ochrany prírody i rekreácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %