Nedeľa 21.07.2019
Dnes má meniny 
Daniel
°C
16.03.2019 11:05

Ďalšia župná škola sa zatepľuje


Ilustračná snímka - budova Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách


Bratislavský samosprávny kraj dnes začal ďalšiu rekonštrukciu školského objektu. Ide o zateplenie budov Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách v sume vyše päťsto tisíc eur. Ukončené má byť do troch mesiacov.


„Dnes sme odovzdali budovy gymnázia zhotoviteľovi, ktorý sa tak môže pustiť do práce. Verím, že vonkajšie skrášlenie prispeje nielen k dobrej atmosfére študentov aj učiteľov a zamestnancov školy, ale zníži aj energetickú náročnosť budovy. Aj toto sú pre nás kroky, ktorými vieme prilákať nových gymnazistov,” upresnil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Samotná rekonštrukcia Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách, ktoré má aktuálne 404 študentov, pozostáva zo zateplenia šiestich pavilónov školy, najmä zo zateplenia striech, zateplenia obvodových plášťov a výmeny sklobetónov a výmeny starých okien za nové, plastové okná. Dokončená by mala byť v polovici júna. Celková suma vo výške 560 136,60 eur je hradená z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja.

Malacké Gymnázium ponúka kvalitný a prepracovaný školský vzdelávací program medzinárodne akreditovaný u IES London – rating školy stupeň A – „Špičková inštitúcia s medzinárodnými skúsenosťami“. Okrem štandardného gymnaziálneho vzdelávania ponúka vzdelávacie programy, v ktorých môžu študenti získať množstvo certifikátov (ECDL, DSD, FCE, DELF). Škola získala niekoľko ocenení od vysokých škôl a domácich i zahraničných inštitúcií. Aktívne je zapojená do projektov Prevencia kriminality, ERASMUS + či Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.08.2016
Obec Skačany chce zatepliť budovu telocvične za viac ako 100 000 eur
Rekonštrukciu telocvične pri miestnej základnej škole s materskou školou v podobe zateplenia jej budovy i výmeny okien plánuje samospráva Skačian v okrese Partizánske. Projekt vyčíslila na viac ako 100 000 eur, o prostriedky na jeho financovanie sa uchádza z mimorozpočtových zdrojov.
viac
18.01.2017
Prezentácia župných škôl v Avione už tento piatok
Podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, odštartuje svoj šiesty ročník už tento piatok (20. 1.). Od 9. do 17. hodiny sa bude v nákupnom centre Avion v Bratislave prezentovať 47 stredných škôl.
viac
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
04.01.2019
Malackí zberači vynosili z lesov tony odpadu
Sú mladí, múdri a dobrovoľne sa stali smetiarmi. Za tri roky povynášali z lesných porastov Malaciek a okolia už deväť veľkoobjemových kontajnerov odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %