Sobota 23.06.2018
Dnes má meniny 
Sidónia
14°C Bratislava
25.12.2017 11:00

Vianoce v Modre


Keramický betlehem z dielne keramikára Mariana Líšku bude v budúcnosti vystavovaný aj v iných mestách na Slovensku, ale i zahraničí.


Mesto Modra pripravilo na záver roka celý rad zaujímavých podujatí, ktoré naladilo obyvateľov mesta na vianočné sviatky pokoja. O zaujímavý program sa postarali okrem KC Modra, občianske združenia, ale aj mládež, ktorá vystupovala so svojím vianočným programom na jednotlivých podujatiach.


Pod názvom Svetlo pre Kráľovú sa konali stretnutia občanov Kráľovej pri zapaľovaní sviec na adventnom venci. Pri fontáne svätého Floriána v parku pred Gymnáziom K. Štúra sa konalo priateľské stretnutie so zapaľovaním sviec na vianočnom stromčeku.

Pod názvom „Teraz pekne všetci spolu, prichádzame k Vášmu stolu“ sa konal v KD v Modre sviatočný vianočný program pre obyvateľov mesta. Do programu sa zapojili žiaci ZUŠ v Modre, ktorí pripravili sviatočný koncert pod názvom“ Naše Vianoce“.

Vyvrcholením predvianočného programu boli vianočné trhy na nádvorí historickej radnice, kde sa predstavili remeselníci, občianske združenia so svojím programom.

Pohľad na nádvorie historickej radnice počas vianočných trhov.

Súčasne s vianočným trhom sa konala i vernisáž výstavy pod názvom“ Keramické betlehemy“ v SNM- Múzeu Ľudovíta Štúra v Modre v Múzeu slovenskej keramickej plastiky.

Výstavu „ Keramické betlehemy“ otvorili Viera Jančovičová a Agata Petrakovičová zo SNM- Múzea Ľ. Štúra v Modre.

 

Autor: (František MACH)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2017
Aj tento rok prichádza tradičná vianočná výstava
Vianočnú atmosféru prinesie od piatka 1. decembra obľúbená výstava domovov sociálnych služieb v Žilinskom kraji.
viac
07.12.2017
Vianočná električka sa premenila na Perníkovú chalúpku
Dopravný podnik Bratislava už po 7-krát vypravil do ulíc historického centra Bratislavy Vianočnú električku. Sezónu zahájila Mikulášskou jazdou 6. decembra 2017 a previezť sa ňou budete môcť až do 30. decembra 2017. Pre všetkých bude jazdiť zadarmo.
viac
12.12.2017
Vianočné obdobie na Orave spríjemní rozmanitý program
Tak ako každý rok, aj tento podčiarkne vianočnú atmosféru na Orave séria podujatí Oravského kultúrneho strediska, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
20.12.2017
Charita dala do obehu žetóny, za ktoré núdznym vydá obed
Ľuďom v núdzi v Prievidzi je možné pomôcť novým spôsobom. Nezisková organizácia Charita - dom sv. Vincenta dala od tretej adventnej nedele do obehu charitné žetóny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.46 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %