Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
01.03.2019 10:35

Technická a organizačná príprava volieb


Snímka zdroj: TASR


Združenie miest a obcí Slovenska spracovalo materiál, ktorý pomôže mestám a obciam v organizačnej a technickej príprave prezidentských volieb a volieb do Európskeho parlamentu.


Neuplynul ani celý štvrťrok a obce opäť usilovne pracujú na príprave ďalších volieb. V roku 2019 budú obce zabezpečovať dvoje voľby. Voľby prezidenta Slovenskej republiky a voľby do Európskeho parlamentu.

Združenie miest a obcí Slovenska v rámci národného projektu s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, presnejšie v rámci rojektovej aktivity s názvom Včasná intervencia spracovalo materiál týkajúci sa čo najlepšej prípravy miest a obcí na zabezpečenie volieb, ktorý je k dispozícii TU.

Súčasťou materiálu je aj príloha, ktorú tvorí Vzor Všeobecne záväzného nariadenia o vyhradení miest a ustanovení podmienok na umiestňovanie volebných plagátov na verejných priestranstvách počas volebnej kampane.

Združenie miest a obcí Slovenska priebežne spracováva dokumenty, ktoré sú vhodnou pomôckou pre mestá a obce v rôznych oblastiach. Doteraz spracované materiály sú k dispozícii TU. Zároveň sú zasielané starostom, primátorom, poslancom zastupiteľstiev a rôznym asociáciám pôsobiacim v rámci miestnej územnej samosprávy.

Autor: Michal Kaliňák, hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.04.2016
Prípravy na 27. snem Združenia miest a obcí Slovenska vrcholia
Združenie miest a obcí Slovenska sa pripravuje na svoj 27. snem. Štatutárni predstavitelia miest a obcí sa zídu 18. a 19. mája 2016 v bratislavskej Inchebe.
viac
07.06.2016
Práce na príprave Európskeho summitu regiónov a miest finišujú
Prípravy a organizačné práce v súvislosti so siedmym Európskym summitom regiónov a miest, ktorý sa bude v hlavnom meste konať 8. a 9. júla, pomaly finišujú. Na neformálnom stretnutí v pondelok 6. júna to uviedla riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.
viac
28.10.2017
Vyhlásenie predsedu ZMOS Michala Sýkoru k voľbám do VÚC
Od volebnej účasti záleží kvalita rozhodnutí VÚC. Blížiace sa voľby do orgánov samosprávnych krajov majú priamy vplyv na budúce rozhodovanie, regionálny rozvoj a spoluprácu krajských samospráv s mestami a obcami.
viac
03.02.2019
V Tabačke pripravili informatívnu diskusiu k voľbám do EP
Slovensko tento rok okrem prezidentských volieb čakajú aj voľby do Európskeho parlamentu (EP). Uskutočnia sa 25. mája a Tabačka Kulturfabrik v Košiciach v tejto súvislosti pripravila v spolupráci s Informačnou kanceláriou EP na Slovensku a aktivistkou Luciou Becovou informatívnu diskusiu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %