Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
23.04.2020 08:45

ŽSK chce do upratovania okolia ciest zapojiť aj dobrovoľníkov


Snímka zdroj: (ŽSK).


Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) začala s jarným upratovaním ciest II. a III. triedy a na objednávku aj ciest I. triedy. V súvislosti s čistením prichádza s environmentálnou výzvou, do ktorej chce zapojiť dobrovoľníkov z radov študentov, zamestnancov i širšej verejnosti.


Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Doplnila, že do výzvy sa môžu dobrovoľníci prihlásiť prostredníctvom formulára na internetovej stránke ŽSK alebo priamo u kontaktných osôb. „Čistiť sa bude okolie ciest a škôl 28. - 29. apríla a 5. - 6. mája, vždy od 7.30 h do 12.00 h. Prvým miestom bude okolie ciest od Žiliny po Strečno,” uviedla Remencová.

„Z dôvodu prísnych bezpečnostných opatrení sa budeme zdržiavať v skupinkách dvoch - troch ľudí s dostatočných odstupom. Správa ciest ŽSK a Regionálna agentúra (RA) ŽSK zabezpečí všetky ochranné pomôcky, bezpečnostné prvky, náradie a občerstvenie. Z hygienických dôvodov vyzývame záujemcov, aby, pokiaľ je to možné, pricestovali vlastným autom. Náklady spojené s cestou budú preplatené,” vysvetlil koordinátor projektov pre mládež z RA ŽSK Marcel Rypák.

Správa ciest ŽSK upratuje podľa Remencovej cesty, čistí mosty, križovatky či autobusové zastávky a v rámci bežnej údržby sa zrezávajú krajnice, čím sa zabezpečuje plynulé odvodnenie. „Prioritne boli na cestách odstránené výtlky a poruchy, ktoré najviac ohrozovali bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, postupne opravujeme ďalšie,” povedal riaditeľ Správy ciest ŽSK Pavol Liška.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.06.2017
Vo Vysokých Tatrách obnovujú Tatranskú zelenú hliadku
V minulosti vo Vysokých Tatrách fungovali dobrovoľníci pod názvom Tatranská zelená hliadka (TZH). Tá zabezpečovala čistotu a poriadok vo vysokohorskom prostredí. Tatranský okrášľovací spolok (TOS) sa v spojení s bývalými členmi TZH rozhodli túto hliadku opäť obnoviť.
viac
16.04.2019
Jarné upratovanie po zimnej údržbe
Posypové stroje vystriedali zametače. Po zimnej sezóne začalo veľké jarné upratovanie na cestách v Žilinskom kraji. Práce by mali byť ukončené do konca apríla.
viac
26.10.2019
Dobrovoľníci vyčistili úsek Dunaja od Hainburgu po Karloveské rameno na raftoch
Úsek Dunaja od Hainburgu cez Devín po Karloveské rameno v Bratislave by mal byť o niečo čistejší. Týka sa slovenskej aj rakúskej strany rieky. Zaslúžili sa o tom dve desiatky dobrovoľníkov, ktorí v stredu (23. 10.) upratovali okolie Dunaja z raftov.
viac
18.05.2020
Správa ciest KSK vysadí pri cestách stovky stromov
Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) spúšťa projekt obnovy cestnej zelene, v rámci ktorého plánuje do budúceho roka vysadiť zhruba 500 stromov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %