Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
06.04.2017 04:18

Zo salaša do mesta


Snímka zdroj: (trencinregion.sk).


Salaš opäť zavíta do Považskej Bystrice. 8 apríla zaplnia námestie ovečky, strihači vlny a stánky s pravými salašníckymi dobrotami.


8. ročník podujatia "Zo salaša do mesta", ktoré je zamerané na propagáciu salašníctva, spracovania ovčieho a jahňacieho mäsa sa uskutoční v sobotu 8. apríla 2017 pri Mestskom úrade v Považskej Bystrici.

Už od 10. hodiny budú ovčiari z okolia ponúkať jedlá z mäsa, bryndzové halušky a predávať ovčie výrobky z mlieka. Návštevníci sa tiež môžu tešiť na ukážku ťahania syrových nití, strihanie oviec a pekný sprievodný program. Podujatie organizuje Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora (RPPK) Považská Bystrica v spolupráci s mestom Považská Bystrica a salašmi z celého regiónu.

 

Autor: (Trenčín region)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
12.06.2017
Kravský hotel vo Východnej
Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie.
viac
22.07.2020
Kysucké múzeum v Čadci pozýva na podujatie Ovečka, ovečka trojaký úžitok
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke podujatie Ovečka, ovečka trojaký úžitok, ktoré sa uskutoční v nedeľu 26. júla 2020.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %