Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
23.04.2016 05:10

Znížením dane za letné terasy chce radnica oživiť centrum mesta


Námestie osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši.


Samospráva Liptovského Mikuláša sa rozhodla bojovať s vyľudneným hlavným námestím.


Na podporu oživenia centra mesta chcú znížiť pre nadchádzajúce leto daň z terás.     

"Prevádzkam, ktoré si doteraz letnú terasu kvôli nákladom nemohli dovoliť, alebo jej rozlohu z finančných dôvodov obmedzovali, svitá na lepšie časy. Ide o ústretový krok voči podnikateľom v pohostinských zariadeniach s cieľom dočasne ich odbremeniť od tohto daňového zaťaženia. V rámci mesta je najviac terás práve v centre," povedala hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.      

Pôvodná daň bola 25 centov na štvorcový meter za deň v prípade terás, kde sa nepodávajú alkoholické nápoje a 16 centov pre terasy s predajom alkoholu. "Po znížení bude predstavovať jeden cent na štvorcový meter denne pre oba prípady," doplnila. V minulej letnej sezóne malo podľa nej o letné terasy záujem 19 prevádzok. Daň, ktorú od nich radnica vybrala, predstavovala takmer 6000 eur.      

Návrh na zníženie dane musí najskôr schváliť mestské zastupiteľstvo. V prípade, že mestskí poslanci návrh podporia, zníženie dane plánuje vedenie samosprávy zaviesť k 1. júnu s platnosťou do 30. septembra 2016. Po tomto termíne sa poplatok vráti na pôvodnú úroveň.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2016
Spoznajte zlomové okamihy mestskej histórie
Špeciálnu tematickú prehliadkovú trasu mestom si pri príležitosti 730. výročia prvej písomnej zmienky o Liptovskom Mikuláši pre návštevníkov pripravilo tunajšie informačné centrum.
viac
15.02.2018
Pol milióna eur pôjde do cyklotrasy, ktorá povedie vnútrom mesta
Na mestský úrad prišla dobrá správa, že mesto získalo vyše pol milióna eur (502 tisíc) na realizáciu prvej etapy projektu Mikulášskej cyklotrasy. Potvrdil to liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.
viac
23.12.2018
L. Mikuláš: Rýchlonabíjaciu stanicu pre elektromobily postavia v centre mesta
Vodiči elektromobilov si budú môcť nabiť svoje autá po novom aj v centre Liptovského Mikuláša. Rýchlonabíjacia stanica pribudne počas budúceho roka pri obchodnom dome na Hodžovej ulici. TASR o tom informovala liptovskomikulášska hovorkyňa Viktória Čapčíková.
viac
18.05.2020
Staré Mesto je ochotné odpustiť maximálne 50 percent z dane za terasy
Bratislavská mestská časť Staré Mesto je ochotná odpustiť gastronomickým prevádzkam a kaviarňam maximálne 50 percent z dane za užívanie verejného priestranstva pre terasy na jej pozemkoch v centre hlavného mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %