Piatok 22.01.2021
Dnes má meniny 
Zora
°C
23.05.2020 02:55

ZMOS na rokovaní s ministrom Jánom Budajom


Na snímke zľava: J. Turčány, R. Brtáň, B. Tréger, J. Budaj, J. Smatana, M. Haluš.


Na Ministerstve životného prostredia SR v Bratislave sa 6. mája uskutočnilo stretnutie zástupcov ZMOS s ministrom Jánom Budajom. Viaceré témy naznačovali dôležitosť rokovania a hľadania konkrétnych riešení.


Témami spoločného rokovania bol zákaz skládkovania odpadu, ktorý neprešiel úpravou, čo súvisí s finančnými nákladmi samospráv pri nakladaní s komunálnym odpadom, ale aj princíp rozšírenej zodpovednosti výrobcov a fungovania tohto systému, hlavne vo vzťahu k nezazmluvneniu obcí s OZV a problémy s tým spojené. Ďalšou témou boli skládky a ich plánované uzatváranie. V tomto prípade ide o návrh na zmenu legislatívy z dôvodu neexistujúcich možností na iné zneškodnenie zmesového komunálneho odpadu tak, aby neskolaboval systém.

Okrem týchto oblastí sa diskusia sústredila aj na možnosti intenzívnej spolupráce ZMOS s rezortom životného prostredia smerom k riešeniam existujúcich problémov v rôznych sférach týkajúcich sa životného prostredia.

Za ZMOS sa na rokovaní zúčastnil predseda Branislav Tréger, prvý podpredseda Radomír Brtáň a výkonný podpredseda Jozef Turčány.

 

 

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2017
Liptovský Mikuláš sa rozišiel s OZV Recyklogroup
Pred niekoľkými dňami mesto Liptovský Mikuláš informovalo, že odstúpilo od zmluvy s OZV Recyklogroup, ktorú samospráva v súlade so zákonom uzatvorila v minulom roku na uhrádzanie platieb za triedený zber komunálnych odpadov v Mikuláši.
viac
29.07.2017
Envirorezort a ZMOS optimalizujú výšku poplatkov za skládkovanie
„Prezradiť definitívnu výšku pripravovaného zvýšenia poplatkov za skládkovanie komunálnych odpadov je v tejto chvíli predčasné,“ konštatoval pre Obecné noviny Tomáš Ferenčák, hovorca Ministerstva životného prostredia (MŽP).
viac
02.07.2019
Rada ZMOS zvolila podpredsedov združenia
Rada Združenia miest a obcí Slovenska sa 1. júla 2019 v Liptovskom Jáne na svojom poslednom rokovaní pred letom venovala personálnym otázkam, zložením odborných sekcií a tiež aktuálnej legislatíve.
viac
12.01.2021
Na Slovensku má byť v roku 2021 zatvorených 21 skládok
V roku 2021 má byť zatvorených 21 skládok na Slovensku. Envirorezort ich zatvorenie avizuje dlhodobo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.20 %