Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
23.05.2020 02:55

ZMOS na rokovaní s ministrom Jánom Budajom


Na snímke zľava: J. Turčány, R. Brtáň, B. Tréger, J. Budaj, J. Smatana, M. Haluš.


Na Ministerstve životného prostredia SR v Bratislave sa 6. mája uskutočnilo stretnutie zástupcov ZMOS s ministrom Jánom Budajom. Viaceré témy naznačovali dôležitosť rokovania a hľadania konkrétnych riešení.


Témami spoločného rokovania bol zákaz skládkovania odpadu, ktorý neprešiel úpravou, čo súvisí s finančnými nákladmi samospráv pri nakladaní s komunálnym odpadom, ale aj princíp rozšírenej zodpovednosti výrobcov a fungovania tohto systému, hlavne vo vzťahu k nezazmluvneniu obcí s OZV a problémy s tým spojené. Ďalšou témou boli skládky a ich plánované uzatváranie. V tomto prípade ide o návrh na zmenu legislatívy z dôvodu neexistujúcich možností na iné zneškodnenie zmesového komunálneho odpadu tak, aby neskolaboval systém.

Okrem týchto oblastí sa diskusia sústredila aj na možnosti intenzívnej spolupráce ZMOS s rezortom životného prostredia smerom k riešeniam existujúcich problémov v rôznych sférach týkajúcich sa životného prostredia.

Za ZMOS sa na rokovaní zúčastnil predseda Branislav Tréger, prvý podpredseda Radomír Brtáň a výkonný podpredseda Jozef Turčány.

 

 

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2017
Liptovský Mikuláš sa rozišiel s OZV Recyklogroup
Pred niekoľkými dňami mesto Liptovský Mikuláš informovalo, že odstúpilo od zmluvy s OZV Recyklogroup, ktorú samospráva v súlade so zákonom uzatvorila v minulom roku na uhrádzanie platieb za triedený zber komunálnych odpadov v Mikuláši.
viac
29.07.2017
Envirorezort a ZMOS optimalizujú výšku poplatkov za skládkovanie
„Prezradiť definitívnu výšku pripravovaného zvýšenia poplatkov za skládkovanie komunálnych odpadov je v tejto chvíli predčasné,“ konštatoval pre Obecné noviny Tomáš Ferenčák, hovorca Ministerstva životného prostredia (MŽP).
viac
09.11.2017
Presadí envirorezort postupne rastúci „skládkovací“ poplatok 46 eur za tonu?
Z Ministerstva životného prostredia (MŽP) prenikla informácia, že envirorezort po viac ako deviatich mesiacoch príprav navrhuje razantné zvýšenie poplatku za skládky komunálnych odpadov. Do parlamentu by mal byť návrh predložený začiatkom budúceho roka.
viac
02.07.2019
Rada ZMOS zvolila podpredsedov združenia
Rada Združenia miest a obcí Slovenska sa 1. júla 2019 v Liptovskom Jáne na svojom poslednom rokovaní pred letom venovala personálnym otázkam, zložením odborných sekcií a tiež aktuálnej legislatíve.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %