Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
15.07.2018 10:37

Zimný štadión dostane moderné mantinely


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Šaľa


Zimný štadión v Šali dostane nové mantinely. Staré 34-ročné už dalo mesto odstrániť, v priebehu leta budú nahradené novými mantinelmi, ktoré majú modernejší vzhľad a spĺňajú aj kritériá Slovenského zväzu ľadového hokeja.


Podľa slov Eriky Kollerovej z mestského úradu kúpi radnica mantinely od extraligového tímu zo Skalice. "Keďže medzinárodná organizácia ľadového hokeja mení kritériá mantinelov pre extraligové tímy, skalický klub bude musieť tie svoje sedemročné vymeniť. Pretože však stále spĺňajú najvyššie kritériá, SZĽH odporúčal použiť ich na šalianskom zimnom štadióne," vysvetlila.       

Modernizáciu štadióna privítal aj šéf Hokejového klubu HK mládež Šaľa Jozef Holota, podľa ktorého moderné mantinely rozšíria aj možnosti klubu. "Občas potrebujeme pozvať aj nejakého súpera, no už to nebolo možné z bezpečnostných dôvodov. Nové mantinely nám to opäť umožnia," skonštatoval.       

Ako doplnil, klub chce čo najskôr osloviť aj sponzorov, ktorým bude môcť ponúkať umiestnenie ich reklamy na mantineloch. "Sponzorov chceme osloviť aj teraz. Chceme ich požiadať, aby nám v priebehu leta pomohli s montážou nových mantinelov. Pripomínam, že ani tie staré nepôjdu do šrotu. Prejavili o ne záujem hokejbalisti. Po nutných opravách ich namontujú na ihrisku vo vnútrobloku Vlčanská – Budovateľská, kde poslúžia aj širokej verejnosti," dodal Holota.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2018
Skalica predáva mantinely a plexisklá zo zimného štadióna mestu Šaľa
Skalickí mestskí poslanci odsúhlasili na stredajšom (26. 9.) rokovaní odpredaj nadbytočného majetku Správy mestského majetku (SMM).
viac
20.05.2020
Na zimnom štadióne má pribudnúť viac ako 2000 sedadiel
Viac než 2000 sedadiel plánuje osadiť v priestoroch zimného štadióna samospráva Rimavskej Soboty v rámci aktuálnej rekonštrukcie. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Jozef Šimko.
viac
27.08.2020
Ľadová plocha na zimnom štadióne v Prievidzi má nové úsporné osvetlenie
Ľadová plocha na zimnom štadióne v Prievidzi má nové úsporné osvetlenie. Rekonštrukciu svetidiel za viac ako 46 000 eur sčasti zabezpečili Technické služby mesta Prievidza (TSMPD) a financovali ju zo svojho rozpočtu. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
08.12.2020
Mesto pomôže s financovaním trafostanice na zimnom štadióne
Mesto Nové Zámky pomôže prevádzkovateľovi zimného štadióna s investíciou do novej trafostanice. Mestskí poslanci na svojom rokovaní ešte koncom novembra schválili združenie financií na vybudovanie nového zariadenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %