Piatok 22.11.2019
Dnes má meniny 
Cecília
°C
03.10.2019 01:05

Žilina uspela v súťaži Enviromesto 2019


Snímka: mesto Žilina


Mesto Žilina uspelo v súťaži Enviromesto 2019. Počas slávnostného vyhodnotenia prevzali cenu v kategórii „Ochrana ovzdušia“ zástupca primátora Vladimír Randa spoločne s vedúcim odboru životného prostredia Andrejom Vidrom a Ľubošom Slebodníkom, vedúcim oddelenia mobility z Mestského úradu v Žiline.


Do súťaže, ktorá sa konala v období od 2. mája do 1. októbra 2019, sa celkovo zapojilo 22 samospráv, ktoré sa uchádzali o víťazstvo v štyroch hlavných kategóriách aj o celkové prvenstvo. V tomto období sa realizovalo prihlasovanie samospráv, hodnotenie zaslaných súťažných materiálov, prezentácie jednotlivých samospráv a zodpovedanie otázok pred odbornou komisiou, ako aj celkové vyhodnotenie jednotlivých kategórií a vyhlásenie víťazov. Úlohou prihlásených miest bolo odprezentovať zaujímavé, kreatívne a prínosné riešenia, ktoré napomáhajú k ochrane životného prostredia a rozvoju environmentálnej politiky na úrovni miestnych samospráv a zodpovedať na otázky hodnotiacej komisie. Žilinská radnica predstavila hodnotiacej komisii opatrenia a prostriedky, ktoré zaviedla do praxe a snaží sa nimi zlepšiť kvalitu ovzdušia, ochranu životného prostredia a odpadové hospodárstvo na území mesta.

„Veľmi ma teší, že naša snaha o ochranu životného prostredia bola ocenená. Počas tohto roku sme do praxe zaviedli viacero inovatívnych riešení, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať ovzdušie a znižovať emisie na území nášho mesta, či už ide o využitie zdieľaných bicyklov BikeKIA, reguláciu vstupu vozidiel do pešej zóny alebo obnovu vozového parku v Dopravnom podniku a preferenciu MHD v doprave,“ uviedol zástupca primátora Vladimír Randa.

Súťaž vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia a organizátorom je Slovenská agentúra životného prostredia, pričom ide už o 2. ročník tejto súťaže. Jej cieľom je oceniť, zviditeľniť a podporiť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku nielen vo svojich rozvojových dokumentoch, ale najmä v reálnom živote.

Autor: (Mesto Žilina)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2016
Prístrešok a lávka na Straníku získali nomináciu na cenu CE.ZA.R 2016
Projekt prístrešku a lávky na Straníku získal nomináciu na Cenu Slovenskej komory architektov za architektúru CE•ZA•AR 2016. TASR o tom informovala Erika Mikulová z Mestského úradu v Žiline.
viac
21.10.2016
Obyvatelia Šale môžu hlasovať za Tvorivý čin roka
Obyvatelia Šale sa môžu zapojiť do pravidelnej ankety Tvorivý čin roka, ktorú vyhlasuje Komisia kultúry a cestovného ruchu pri mestskom zastupiteľstve.
viac
04.10.2017
Primátorský deň v Žiline bude plný kultúry, otvorených dverí aj diskusie
V piatok 6. októbra sa žilinská samospráva ešte viac sprístupní verejnosti. Mesto Žilina pozýva občanov všetkých generácií na Primátorský deň, ktorý ponúkne bohatý program.
viac
02.05.2019
Zapojte sa do súťaže ENVIROMESTO 2019
Ministerstvo životného prostredia a Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasujú 2. ročník súťaže ENVIROMESTO 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.97 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %