Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
15.01.2019 11:00

Záujemcovia o dotácie na šport majú otvorenú aktuálnu výzvu Úradu vlády SR


Úrad vlády SR - logo


Dnes, v utorok 15. januára 2019, vyhlásil Úrad vlády SR Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Podpora rozvoja športu na rok 2019.


Zverejnil ju spolu s ďalšími relevantnými dokumentmi - prílohami na svojom webovom sídle: https://www.sport.vlada.gov.sk/podpora-rozvoja-sportu-2019/.       

Cieľom dotačného programu je podpora rozvoja športu, najmä projektov určených na výstavbu multifunkčných ihrísk, na výstavbu detských ihrísk, ale aj na údržbu týchto ihrísk, iných športovísk a športovej infraštruktúry, ako aj na nákup športovej výbavy - to všetko so zameraním predovšetkým na deti a mládež.       

Objem disponibilných finančných prostriedkov pre program Podpora rozvoja športu na rok 2019 je 5 000 000  eur, pričom na výstavbu multifunkčných ihrísk je stanovená suma 1 900 000, detských ihrísk 1 300 000 eur, na údržbu športovísk 1 170 000 eur a na nákup športovej výbavy 630 000 eur.  Alokácie sú vo výzve presne definované aj pre jednotlivé kraje Slovenska, pričom najvyššie alokácie majú Prešovský, Košický a Banskobystrický kraj.       

Každá žiadosť musí byť zaregistrovaná v elektronickom dotačnom systéme. Žiadateľ po zaregistrovaní sa do elektronického dotačného systému podáva žiadosť o poskytnutie dotácie spolu so všetkými povinnými prílohami buď písomne, podpísanú vlastnoručným podpisom a vygenerovanú po zaregistrovaní sa do elektronického dotačného systému, alebo prostredníctvom ústredného portálu verejnej správy www.slovensko.sk, podpísanú zaručeným elektronickým podpisom.       

Termín predkladania žiadostí je do 15. marca 2019.       

Jednotlivé žiadosti vyhodnocujú komisie, ktoré posudzujú každú žiadosť jednotlivo a bez identifikácie žiadateľa (=anonymne) formou bodového hodnotenia podľa presne stanovených kritérií. O odporučení či neodporučení projektu na podporu a v akej výške rozhodujú jej členovia hlasovaním.       

Podrobnejšie o podmienkach výzvy je možné sa dočítať v záväznej metodike, charakteristike programu a ostatných prílohách výzvy, ktoré sú tiež zverejnené uvedenom webovom sídle Úradu vlády SR.       

TASR o tom informovala Tatiana Kmecová z Úradu vlády SR.       

 

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2016
Dotačná schéma pre turizmus je spustená
BSK 9. novembra zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2017.
viac
04.01.2017
Výzva na podporu športu a mládeže stále otvorená
Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy  na podporu športu a mládeže pre rok 2017, je stále otvorená. Žiadatelia si tak ešte stále môžu podať žiadosť a prihlásiť sa o dotáciu do 11. januára 2017.
viac
25.08.2017
Úrad vlády vyčlenil na podporu regiónov viac ako milión eur
Úrad vlády Slovenskej republiky informuje širokú verejnosť, že na webovom sídle www.nro.vlada.gov.sk vyhlásil a zverejnil Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja.
viac
21.02.2019
Aktuálna výzva úradu vlády na podporu športu otvorená už len necelý mesiac
Úrad vlády Slovenskej republiky vyhlásil pred mesiacom Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Podpora rozvoja športu na rok 2019 a zverejnil ju na svojom webovom sídle: https://www.sport.vlada.gov.sk/podpora-rozvoja-sportu-2019/.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %