Utorok 21.01.2020
Dnes má meniny 
Vincent
°C
08.06.2019 10:10

Zamestnanci úradu sa dali na dobrovoľníctvo. Čistili, maľovali a upratovali


Pred dvoma rokmi maľovali zamestnanci úradu plot školy na Karpatskej ulici


Aj v tomto roku sa pracovníci Mestského úradu v Žiline rozhodli podporiť dobrú vec a zapojili sa do dobrovoľníckeho projektu „Naše mesto v meste Žilina 2019“.


Viac ako 60 zamestnancov včera - 7. júna - vymenilo prácu pri počítači za manuálne aktivity a pomohli pri čistení, upravovaní, skrášľovaní a zlepšovaní svojho okolia.

Jedna partia dobrovoľníkov šmirgľovala, čistila a natierala oplotenie okolo ihriska pri Materskej škole Čajakova a maľovala detské prvky v areáli. Ďalšia časť brigádnikov sa presunula na Vlčince, kde  revitalizovali skalku a zeleň, vysádzali levanduľu, natierali hojdačky, preliezačky a detské prvky na ihrisku na Piešťanskej ulici. Skrášľovalo sa aj okolie Detských jaslí na Veľkej Okružnej. Dobrovoľníci zrevitalizovali zeleň, upravili okrasnú záhradku a namaľovali detské hojdačky a lavičky. Ďalšia časť zamestnancov sa presunula do priestorov Komunitného centra na Bratislavskej ulici, kde čistili, umývali a upratovali komunitné centrum, maľovali mreže a domček s náradím. Jedným z dobrovoľníkov bol aj žilinský primátor Peter Fiabáne, ktorý pomáhal na Veľkej Okružnej. „Žilina sa do tohto projektu zapája už po ôsmykrát. Spolu s ďalšími slovenskými mestami a obcami sa tak pripájame k zmysluplnej verejnoprospešnej aktivite. Som rád, že k tisíckam dobrovoľníkov na celom Slovensku sa pravidelne zapájajú aj zamestnanci nášho mestského úradu a vďaka ich pomoci bude Žilina krajšia a čistejšia,“ uviedol primátor. Doplnil, že pri tejto príležitosti sa mesto rozhodlo nezávisle podporiť aj ďalšiu aktivitu, a tou je vyčistenie nasprejovaného nápisu na nadchode na Rajeckej ulici, kam sa vydala piata skupina brigádnikov.

Akciu „Naše mesto“ usporadúva pri príležitosti Medzinárodného dňa firemného dobrovoľníctva Nadácia Pontis. Podujatie je typické tým, že spája top manažérov i zamestnancov, ktorí pracujú vedľa seba v rovnakých tričkách a v rovnakých podmienkach. Prvý ročník podujatia sa uskutočnil už v roku 2007 v Bratislave. Tento rok sa do projektu zapojí 37 slovenských miest a obcí. Nahlásených je 10 158 dobrovoľníkov, pričom 591 ich bude zo Žiliny.

Autor: Mgr. Barbora Zigová - hovorkyňa mesta Žilina


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2018
Mesto získa za prenájom stánkov na Vianočných trhoch takmer 185-tis. eur
Prenájom stánkov, ktoré budú ponúkať občerstvenie a nápoje počas tohtoročných Vianočných trhov v Žiline, prinesie do mestskej pokladnice 184.816 eur, čo je takmer o 100.000 eur viac ako vlani.
viac
09.12.2018
Košice si už prevzali titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019
Pomyselnú štafetu a titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva si Košice prevzali počas týždňa prostredníctvom námestníčky primátora Renáty Lenártovej a riaditeľa organizácie Košice – Turizmus Miloslava Klímu.
viac
07.08.2019
Uzavreté detské ihriská mesto opravilo a opäť slúžia deťom
Štyri detské ihriská, ktoré pre zlý technický stav muselo mesto opraviť, sú opäť otvorené a prístupné verejnosti. Rekonštrukcia trvala 21 dní a vyžiadala si 76 tisíc eur.
viac
28.09.2019
Pozvánka na 6. ročník Primátorského dňa
Mesto Žilina vás srdečne pozýva na 6. ročník Primátorského dňa, ktorý sa uskutoční v piatok 4. októbra 2019. Pripravený je bohatý program, ktorý začne dňom otvorených dverí na Radnici a Mestskom úrade v Žiline. Taktiež môžete navštíviť Rosenfeldov palác a čaká na vás aj prehliadka Burianovej veže, L
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.40 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %