Utorok 26.09.2023
Dnes má meniny 
Edita
°C
20.08.2022 08:50

Záhorie cez víkend ponúka senobranie, festivaly, ale aj motoristické preteky


Ilustračný výrez plagátu


Záhorie ponúka cez víkend (20. - 21. 8.) rozmanitý program. Od senobrania v Senici cez tradičný Brezovský jarmok či festivaly vína a hudby v Skalici až po preteky motocyklov spojené s pivným festivalom v Holíči.


V Senici sa v sobotu uskutoční ťažiskové podujatie kultúrneho leta. "Hlavnou hviezdou najväčšej letnej kultúrno-spoločenskej akcie pod širákom bude Adam Ďurica. Neoddeliteľnou súčasťou Senického senobrania je aj tradičný jarmok. Ľudoví remeselníci budú mať svoje stánky hneď pri vstupe na jarmočnisko na Sadovej ulici. Ďalší jarmočníci s predajnými stánkami budú svoj tovar ponúkať v areáli amfiteátra," uviedol primátor mesta Senica Martin Džačovský. Vstup na podujatie je zdarma.       

Holíčom budú v sobotu burácať silné stroje na dvoch kolesách a podvečer sa otvoria brány pivného festivalu. "Zámocký okruh je už tradične spojený s miestnymi pivnými slávnosťami. Od 9.00 h čaká na pretekárov tréning a od 14.00 h sú na programe preteky. Súčasťou podujatia bude Európsky pohár Vintage historických motocyklov a sajdkár. Hosťom podujatia bude dvojnásobný majster sveta Carlos Lavado," informoval primátor mesta Holíč Zdenko Čambal.       

Po dvojročnej pauze sa v sobotu v Skalici otvoria brány multižánrového hudobného festivalu Fest Maringota. "Ide o unikátny hudobný festival v bývalom pieskovcovom lome, ktorý sa koná už po desiaty raz. Dramaturgia festivalu pozostáva z mixu hudobných žánrov. Nebudú chýbať ani videoprojekcie premietané priamo na pieskovcovú stenu," doplnil Lidaj.       

Milovníci vína môžu v Skalici navštíviť Festival kráľovských vín. "Ide o tradičnú celoslovenskú výstavu vín s medzinárodnou účasťou. Pre verejnosť bude výstava spojená s ochutnávkou a vo večerných hodinách podporená aj kultúrnym programom," povedal za organizátorov z občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie Ľudovít Bránecký.       

V Brezovej pod Bradlom sa koná jubilejný 30. ročník Brezovského jarmoku. "Počas piatka a soboty tu návštevníci nájdu produkty tradičných remeselníkov, pestrú ochutnávku jedál a nápojov, ako aj bohatý kultúrny program," informoval prednosta mestského úradu Ján Michálek.       

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.08.2021
Zemplínske slávnosti, folklórny festival spevu a tanca
Zemplínske slávnosti sú už vyše šesťdesiat rokov neodmysliteľne späté s letom v Michalovciach. V roku 2019 sme ich 60. výročie oslávili veľkolepým trojdňovým programom netušiac, že na 61. ročník si budeme musieť počkať viac než jeden rok.
viac
10.06.2022
Na Záhorí sa uskutoční Vrátno Fest, otvorené búdy aj Záhorácky maratón
Bohatý program od festivalu, návštevy vinárskych búd, kultúry, detské prehliadky pamiatok či maratón je pripravený od piatka do nedele (10. - 12. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
17.06.2022
Záhorie ponúka cez víkend koncert, rozprávkovú cestu, festival aj cyklistiku
Záhorie ponúka cez víkend (18. a 19. 6.) program, ktorý okrem podujatí ako koncert, festival či cyklistické preteky ponúkne aj dve nové výstavy pre milovníkov umenia. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
12.08.2022
Záhorie cez víkend ponúka hody, slávnosti aj festivaly jedla a pitia
Záhorie ponúka cez víkend (13. - 14. 8.) rozmanitý program. Od hodov v stupavskej časti Mást cez obecné slávnosti v Rohožníku až po ochutnávku gastronomických špecialít v Skalici či pivný festival na Gazárke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %