Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
20.03.2020 12:10

Zachráňme spolu turizmus na Horehroní!


#NerusPobytZmenTermin


Aktuálna situácia s vírusom COVID – 19 a nariadenia vlády, ktoré zasiahli všetky subjekty na trhu nie je jednoduchá.


Situácia, kedy musia byť zatvorené všetky ubytovacie zariadenia, stravovacie zariadenia môžu fungovať v obmedzenom režime a taktiež väčšina turistických atrakcií je momentálne úplne mimo prevádzky nie je jednoduchá pre subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu.

Aj Horehronie patrí medzi región s obrovským turistickým potenciálom, ktorý aktuálna situácia veľmi negatívne zasiahla. Ubytovacie zariadenia museli zatvoriť svoje prevádzky a tým prichádzajú o nemalé zisky. Stravovacie zariadenia taktiež fungujú v obmedzených režimoch. Lyžiarske strediská museli predčasne ukončiť lyžiarske sezóny aj keď je na svahoch ešte dostatok snehu a počasie je stále ideálne na skvelú lyžovačku.

„Aj my môžeme prispieť k podpore turizmu v tejto nepríjemnej situácii. Ak ste už mali zakúpený pobyt u nás v regióne, ale kvôli aktuálnej situácii ste nemohli nastúpiť, nerušte svoje pobyty, ale zmeňte termín. Počkajte kým sa situácia upokojí a príďte do regiónu Horehronie objavovať krásy, ktoré tu na Vás počkajú” uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Podporte lokálnych výrobcov a producentov, ktorých máme v regióne Horehronie neúrekom, nákupom hand-made suvenírov z Horehronia, tradičných mliečnych výrobkov, či jedinečných destilátov z Brezna. Zastavte sa na skvelé tradičné halušky na salaši alebo príďte zrelaxovať digitálnym detoxom v lone prírody Nízkych Tatier, či v top wellness centrách. Horehronie ponúka skvelú dovolenku počas celého roka. Kvalitné ubytovacie zariadenia, skvelé možnosti na turistiku a cykloturistiku, jedinečné vláčikové zážitky na Čiernohronskej železničke či Horehronskom a Zbojníckom exprese a množstvo ďalších aktivít, ktoré na Vás v regióne čakajú.

„Podporme turizmus v našom regióne akonáhle sa upokojí situácia a opäť budeme môcť bez obmedzení cestovať a do konca roka využime aspoň raz služby, ktoré poskytujú producenti v našom regióne. Zrelaxujme vo wellness centre, nakupujme regionálne výrobky označené značkou kvality – Regionálny produkt Horehronie. Nakúpme tradičné produkty od regionálnych výrobcov v infocentrách. Zachráňme spoločným úsilím cestovný ruch nielen v našom regióne ale aj na celom Slovensku,” dodáva riaditeľka.

Oblastná organizácia zároveň spustila kampaň pod heslom ,,Neruš pobyt, zmeň termín” a formou súťaží sa môže zapojiť každý dotknutý turista a vyhrať tak doplnkové služby, či regionálne produkty k svojmu zmenenému pobytu.

Aktivita je spolufinancovaná ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Autor: (OOCR REGIÓN HOREHRONIE)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.04.2020
Horehronci pripravili pre zdravotníkov prekvapenie v podobe relaxu
Odvetvie cestovného ruchu zažíva v týchto dňoch tiež veľmi ťažké časy. Napriek situácii sa podnikatelia a OOCR na Horehroní spojili, aby sa odvďačili zdravotníkom, ktorí sú momentálne v nasadení 24 hodín denne a po upokojení situácie im dopriali zaslúžený relax na Horehroní.
viac
13.07.2021
Rozprávkový Liptov s deťmi
Štvrtý ročník úspešného podujatia ZA7HORAMi naštartoval prázdninový čas a zabavil rodiny s deťmi.
viac
18.08.2021
Liptov má zelenú
V zmysle nového covid automatu majú Liptáci zelenú. Znamená to monitoring, teda prevádzky cestovného ruchu nepocítili výraznejšiu zmenu ani obmedzenia.
viac
16.12.2021
Región Horehronie a Liptov otvorili zimnú sezónu v olympijskom duchu
Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a LIPTOV spoločne otvorili 15. decembra 2021 zimnú sezónu plnú noviniek, sprievodných akcií a scénických programov pre všetkých, ktorí plánujú tráviť voľné chvíle na špičkovo upravených svahoch a v areáloch lyžiarskych stredísk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %