Piatok 22.01.2021
Dnes má meniny 
Zora
°C
20.03.2020 12:10

Zachráňme spolu turizmus na Horehroní!


#NerusPobytZmenTermin


Aktuálna situácia s vírusom COVID – 19 a nariadenia vlády, ktoré zasiahli všetky subjekty na trhu nie je jednoduchá.


Situácia, kedy musia byť zatvorené všetky ubytovacie zariadenia, stravovacie zariadenia môžu fungovať v obmedzenom režime a taktiež väčšina turistických atrakcií je momentálne úplne mimo prevádzky nie je jednoduchá pre subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu.

Aj Horehronie patrí medzi región s obrovským turistickým potenciálom, ktorý aktuálna situácia veľmi negatívne zasiahla. Ubytovacie zariadenia museli zatvoriť svoje prevádzky a tým prichádzajú o nemalé zisky. Stravovacie zariadenia taktiež fungujú v obmedzených režimoch. Lyžiarske strediská museli predčasne ukončiť lyžiarske sezóny aj keď je na svahoch ešte dostatok snehu a počasie je stále ideálne na skvelú lyžovačku.

„Aj my môžeme prispieť k podpore turizmu v tejto nepríjemnej situácii. Ak ste už mali zakúpený pobyt u nás v regióne, ale kvôli aktuálnej situácii ste nemohli nastúpiť, nerušte svoje pobyty, ale zmeňte termín. Počkajte kým sa situácia upokojí a príďte do regiónu Horehronie objavovať krásy, ktoré tu na Vás počkajú” uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Podporte lokálnych výrobcov a producentov, ktorých máme v regióne Horehronie neúrekom, nákupom hand-made suvenírov z Horehronia, tradičných mliečnych výrobkov, či jedinečných destilátov z Brezna. Zastavte sa na skvelé tradičné halušky na salaši alebo príďte zrelaxovať digitálnym detoxom v lone prírody Nízkych Tatier, či v top wellness centrách. Horehronie ponúka skvelú dovolenku počas celého roka. Kvalitné ubytovacie zariadenia, skvelé možnosti na turistiku a cykloturistiku, jedinečné vláčikové zážitky na Čiernohronskej železničke či Horehronskom a Zbojníckom exprese a množstvo ďalších aktivít, ktoré na Vás v regióne čakajú.

„Podporme turizmus v našom regióne akonáhle sa upokojí situácia a opäť budeme môcť bez obmedzení cestovať a do konca roka využime aspoň raz služby, ktoré poskytujú producenti v našom regióne. Zrelaxujme vo wellness centre, nakupujme regionálne výrobky označené značkou kvality – Regionálny produkt Horehronie. Nakúpme tradičné produkty od regionálnych výrobcov v infocentrách. Zachráňme spoločným úsilím cestovný ruch nielen v našom regióne ale aj na celom Slovensku,” dodáva riaditeľka.

Oblastná organizácia zároveň spustila kampaň pod heslom ,,Neruš pobyt, zmeň termín” a formou súťaží sa môže zapojiť každý dotknutý turista a vyhrať tak doplnkové služby, či regionálne produkty k svojmu zmenenému pobytu.

Aktivita je spolufinancovaná ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Autor: (OOCR REGIÓN HOREHRONIE)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Bojnice majú z turizmu asi 330 000 eur, do rozvoja dávajú len dve percentá
Sumu vo výške asi 330 000 eur za rok prináša každoročne do rozpočtu kúpeľného mesta Bojnice cestovný ruch. Do rozvoja turizmu v súčasnosti investuje samospráva dve až tri percentá z tejto sumy, v budúcnosti by to malo byť zaužívaná tretina až štvrtina.
viac
12.01.2017
Bratislava zažiari na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu v Rakúsku
Bratislava ako atraktívne mesto inovácií a smart riešení, hlásajúca posolstvo modernej európskej destinácie na Dunaji sa predstaví od 12. do 15. januára vo Viedni na najväčšom rakúskom veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe. Návštevníkov zaujme úplne nová expozícia a virtuálna prehliadka mestom.
viac
01.04.2020
Horehronci pripravili pre zdravotníkov prekvapenie v podobe relaxu
Odvetvie cestovného ruchu zažíva v týchto dňoch tiež veľmi ťažké časy. Napriek situácii sa podnikatelia a OOCR na Horehroní spojili, aby sa odvďačili zdravotníkom, ktorí sú momentálne v nasadení 24 hodín denne a po upokojení situácie im dopriali zaslúžený relax na Horehroní.
viac
13.01.2021
Cestovný ruch nezvyšuje čísla nakazených
Cestovný ruch volá na poplach. Od januára covid opäť zastavil prevádzky cestovného ruchu a postavil ich neoprávnene na samý okraj spoločenského záujmu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.20 %