Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
23.01.2024 10:05

Výťažok z vlaňajších charitatívnych akcií potešil najzraniteľnejších


Snímka zdroj: kosice.sk


Vedenie mesta Košice v piatok (19. 1.) v priestoroch Historickej radnice odovzdalo výťažok z minuloročných charitatívnych aktivít. Tie sa uskutočnili prostredníctvom dobrovoľných zbierok polievka sv. Alžbety a primátorský punč.


Hovorca mesta Dušan Tokarčík informoval, že samospráva v prípade oboch zbierok prerozdeľuje ich kompletný výťažok bez odpočítania nákladov, ktoré vznikajú s ich organizáciou.         

"Predajom primátorského punču sa v decembri počas Košických rozprávkových Vianoc a podarilo vyzbierať 31.500 eur, čo je doposiaľ historicky najvyššia suma," uviedol Tokarčík s tým, že išlo o 28. ročník podujatia. Výťažok z polievky sv. Alžbety, ktorá sa podávala 16. novembra, bol vo výške 3000 eur. Akcia sa konala pri príležitosti 4. výročia vyhlásenia sv. Alžbety Uhorskej za patrónku Košíc. Vyzbieraná suma z predaja šošovicovej polievky putuje vždy organizáciám, ktoré sa starajú výhradne o ľudí v núdzi.

Primátor Košíc Jaroslav Polaček odovzdal peniaze pre šesť neziskových organizácií a združení. Zdôraznil, že aj napriek finančným problémom bude samospráva pomáhať aj naďalej. Zároveň vyjadril vďaku všetkým, ktorí do zbierok prispeli.         

Výťažok z primátorského punču sa rovnakým pomerom rozdelil medzi neziskovú organizáciu Svetielka pomoci a občianske združenia BotaniKE, Parkinson Slovensko a Košické sovičky. "Zápasíme s nedostatkom financií, a preto sme zo strany mesta privítali takúto možnosť, vďaka ktorej môžu Košičania podporiť našu činnosť. Príspevok pôjde na naše aktivity v prospech onkologicky chorých detí a ich rodín. Venujeme sa aj preprave detských onkologických pacientov, podpore rodičov po strate dieťaťa. Každé euro nám pomôže a bude dobre využité," ubezpečila Ľubica Slatina z Ligy proti rakovine. V botanickej záhrade získané zdroje využijú na podporu podujatí pre verejnosť a školy či nákup rastlín.         

Tokarčík dodal, že polovica výťažku polievky sv. Alžbety putovala pre Centrum pre deti a rodiny Košická Nová Ves a druhá časť vyzbieraných peňazí pre Útulok - Dom. sv. Lazára v Košiciach.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.11.2016
Košice môžu mať až 10 rokov garantovanú cenu za odpad
Poslanci Mestského zastupiteľstva v Košiciach sa budú na decembrovom zasadnutí zaoberať prevodom 29 kusov akcií, zodpovedajúcim 29-percentnému podielu mesta Košice na základnom imaní spoločnosti KOSIT, a.s..
viac
21.12.2019
Výťažok z Anjelskej kapustnice poputuje organizácii Úsmev ako dar
V rámci Košických rozprávkových Vianoc v sobotu počas dňa varili v 1000-litrovom kotle na Hlavnej ulici kapustnicu. Výťažok z 8. ročníka charitatívneho podujatia Anjelská kapustnica poputuje organizácii Úsmev ako dar.
viac
10.09.2021
Prešovský kraj v rámci Európskeho týždňa mobility podporí ekologickú dopravu
Prešovský samosprávny kraj sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility. Aktivity, ktoré pripravuje, majú motivovať jednotlivcov, aby cestovali ekologickejšie a vymenili auto za bicykel, vlaky, autobusy alebo aj chôdzu.
viac
07.01.2023
Výťažok z Primátorského punču dosiahol viac ako 24 500 eur
Sumu 24.521 eur vyzbierali koncom minulého roka v rámci Primátorského punču počas vianočných trhov v Košiciach. Pre TASR to uviedol hovorca mesta Dušan Tokarčík s tým, že výťažok z neho poputuje rovným dielom štyrom organizáciám.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %