Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
14.03.2024 03:05

Výstavba cyklotrás v Komárne pokračuje


Snímka zdroj: mesto Komárno


Mesto Komárno pokračuje v budovaní cyklochodníkov na území mesta a v mestských častiach. Nedávno sa začala výstavba cyklochodníka od križovatky ulíc Rákócziho a Komenského smerom k nemocnici.


Existujúci cyklistický chodník na Rákócziho ulici bude pokračovať popri kostole svätej Rozália pred nemocnicou až na Petőfiho ulicu. Na začiatku úseku, ktorý sa teraz stavia, dopravná polícia navrhla z bezpečnostných dôvodov oddeliť chodník a cyklistický chodník, zatiaľ čo na zvyšku úseku budú oba pruhy spojené.

Koncom januára samospráva podala žiadosť o financovanie ďalších úsekov cyklotrasy. V rámci balíka v hodnote viac ako pol milióna eur by sa mala vybudovať cyklochodník pozdĺž ulice Petőfi od stanice po vodárenskú vežu, a to po oboch stranách cesty, v súlade s miestnymi podmienkami. Plány boli navrhnuté aj s ohľadom na vodičov, takže by sa nestratili parkovacie miesta, ale cyklisti a chodci by mali k dispozícii nový povrch.

Mestský úrad už pracuje na projektovej dokumentácii pre ďalšiu etapu, na ktorú musí byť do konca júna predložená žiadosť o dotáciu. Súčasťou tohto balíka by mali byť časti Ulice Záhradnícka, Ulica Eötvösa na oboch stranách a predĺženie ulice Petőfiho (nemocnica) po čerpaciu stanicu. Inžinieri pracujú aj na prepojení mestskej časti Hadovce cyklistickou trasou, na ktorú by mesto v budúcnosti tiež chcelo získať finančné prostriedky z grantov. V prípade Hadoviec však mesto potrebuje vyriešiť aj majetkovoprávne pomery pozemkov, keďže viaceré časti pozemkov pod plánovaným úsekom cesty nie sú vo vlastníctve mesta, čo výstavbu sťažuje. Samospráva sa snaží pomôcť aj s parkovaním a uložením bicyklov. V rámci posledného projektu boli vo všetkých mestských základných školách nainštalované úschovne bicyklov a existujúce boli rozšírené, aj to vďaka finančným prostriedkov z úspešných projektov.

Autor: (Zdroj mesto Komárno)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2017
V Liptovskom Mikuláši vybudujú vnútromestskú cyklotrasu
Mesto sa už dva roky pripravuje na jej realizáciu. V súčasnosti projekt konečne naberá reálne kontúry.
viac
27.05.2020
Do mestskej časti Tomčany vybudujú cyklotrasu a chodník pre peších
Mesto Martin spustilo v pondelok stavbu cyklotrasy a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany, ktorá si vyžiada investíciu vo výške 367 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
22.06.2020
Nemocnica v Šaci pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu
Nemocnica Košice-Šaca pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu. Táto stavba nebola situáciou vyvolanou novým koronavírusom zasiahnutá tak ako projekty v iných zdravotníckych zariadeniach siete Agel, a to najmä z dôvodu, že sa vykonávali zväčša výkopové práce a prekládky sietí.
viac
04.11.2020
Lesníci sprístupnia Veľkú Javorinu výstavbou novej cyklotrasy
Najvyšší vrch Bielych Karpát – Veľkú Javorinu sprístupnia zo slovenskej i českej strany milovníkom cykloturistiky. Slovenskí a českí lesníci stavajú z eurofondov z oboch strán hranice na vrchol Veľkej Javoriny cyklotrasu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %