Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
12.08.2021 12:35

Vstupný priestor FNsP chce vedenie zrevitalizovať


Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Snímka zdroj: (tasr).


Po skončení sa platnosti 15-ročnej zmluvy so súkromným subjektom na prenájom pozemkov pri vstupe do areálu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline plánuje vedenie priestor zrevitalizovať.


Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej chce zachovať na pozemkoch predaj, ale stánky chce zjednotiť.

Do rozhodovania o budúcnosti priestoru sa môže zapojiť aj verejnosť vyplnením krátkej ankety do 22. augusta. „Anketa Revitalizácia vstupnej pasáže FNsP Žilina je zverejnená na webstránke nemocnice,” doplnila Záteková.

Pripomenula, že prakticky nevypovedateľnú zmluvu uzatvorilo ešte v roku 2006 bývalé vedenie FNsP Žilina a od tej doby nebolo rozširujúce sa trhovisko v rukách nemocnice, ale súkromného subjektu. „Vstup do nemocnice bol dlhé roky 'kostlivcom v skrini', ktorého sme zdedili po vtedajšom vedení. Napriek tomu, že nájomná zmluva bola pre nemocnicu absolútne finančne nevýhodná, neprimerane dlhá, bola, žiaľ, prakticky nevypovedateľná. Podali sme tiež žalobu, aby sme toto obdobie skrátili, no súd doteraz nevytýčil konanie,” uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

„Cieľom nebolo ublížiť malým podnikateľom. Služby, ktoré tu ponúkali, mali svoje opodstatnenie a ľudia ich radi využívali. Predaj chceme preto zachovať. No tak, aby boli zmluvné vzťahy transparentné, v súlade s aktuálnymi právnymi predpismi, efektívne a hospodárne,” priblížil ekonomický riaditeľ FNsP Žilina Peter Braška.

Do ankety o vstupnom priestore sa podľa generálneho riaditeľa nemocnice môžu zapojiť pacienti, zamestnanci i návštevníci. „A pridať sa do rozhodovania, čo by malo byť súčasťou zrevitalizovanej predajnej pasáže. Finálna podoba bude výsledkom tvorivého vkladu profesionálov,” podotkol Stalmašek.

V areáli žilinskej nemocnice je naďalej k dispozícii novinový stánok aj predajňa s pečivom pred detskou poliklinikou a tri prevádzky na občerstvenie – na prízemí hlavnej budovy polikliniky, pod pavilónom gynekológie a pôrodníctva a oproti pavilónu chirurgie, dodala Záteková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.02.2020
Na Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline začala veľká výmena okien
Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline vymení 196 starých okien v hlavnej budove polikliniky a detskej poliklinike. Investíciu vo výške 95-tisíc eur nemocnica efektívne vysúťažila v rámci verejného obstarávania.
viac
11.11.2021
Žilina zrevitalizovala vnútroblok na Fatranskej ulici
Mesto Žilina zrevitalizovalo vnútroblok na Fatranskej ulici v Žiline za viac ako 340 000 eur. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka odstránili počas stavebných prác viaceré nedostatky a ľudia už môžu využívať všetky nainštalované prvky.
viac
16.02.2022
Novorodencov v FNsP Žilina strážia nové monitory dychu
Oddelenie neonatológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline dostalo 20 nových monitorov dychu v celkovej hodnote 1 600 eur.
viac
13.01.2024
Chátrajúce stánky pri vstupe do žilinskej nemocnice sú minulosťou
Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina sa podarilo odstrániť staré a nevyužívané stánky, ktoré stáli pred vstupom do hlavnej budovy polikliniky. Dokopy deväť objektov nepatrilo do vlastníctva nemocnice, ktorá sa dlhodobo snažila o ich odstránenie. Na mieste vznikne nová nákupná pasáž.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %