Nedeľa 17.11.2019
Dnes má meniny 
Klaudia
°C
09.09.2019 03:10

Vo Veľkom Šariši začali s výstavbou zariadenia sociálnych služieb pre seniorov


Vizuál nového domu sociálnych služieb. (Zdroj: MsÚ Veľký šariš)


Bude mať kapacitu 40 ľudí, prácu v ňom nájde 20 zamestnancov a jeho otvorenie je naplánované v januári 2021. Stavba bude stáť takmer milión eur. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.


"Sme radi, že sa to už spúšťa, a že sa pre seniorov vytvorí takéto zariadenie. Chceme prioritne slúžiť Veľkošarišanom, aby nemuseli odchádzať do iných zariadení, ale ostali v meste, kde sa narodili," povedal Lukáš Kvokačka z Občianskeho združenia (OZ) Barlička, ktorá stacionár buduje.

Slávnostný výkop stavby urobil i primátor mesta. "Vážim si, že sme našli podporu a súhru s poslancami. Mesto by si malo plniť aj takúto funkciu a vedieť sa postarať o svojich občanov, ktorí potrebujú starostlivosť. Som rád, že sme našli partnera, a že sme začali so stavebnými prácami. Nájdu tu prácu aj naši Veľkošarišania. Želám si, aby každým dňom táto stavba napredovala," povedal primátor mesta Viliam Kall.

Ako dodal, s OZ Barlička a Komunitnou nadáciou Veľký Šariš plánujú realizovať projekt na vyškolenie opatrovateliek, ktoré by si mohli nájsť prácu aj v spomínanom zariadení.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.12.2016
Vianočný koncert v Záturčí
Dňa 27. decembra 2016 o 18:00 h sa v Evanjelickom kostole Dobrého pastiera Ježiša Krista v Záturčí uskutoční už po tretí raz charitatívny koncert klasickej komornej hudby. Finančný výťažok z koncertu bude venovaný sociálnemu zariadeniu pre seniorov Benetrix, n.o..
viac
22.12.2018
Zamestnancom sociálnych zariadení v Trnavskom kraji zvýšili mzdy
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil od druhého polroka tohto roku na zvýšenie platov zamestnancov zariadení sociálnych služieb sumu vyše milióna eur. Ďalší milión eur uvoľnil ku koncu roka aj na jednorazovú odmenu pre týchto pracovníkov.
viac
29.12.2018
Kapacita zariadení pre seniorov na Slovensku je alarmujúco nedostatočná
Najvyšší kontrolný úrad vyzýva zodpovedných prijímať také strategické opatrenia, ktoré prispejú k zvýšeniu kapacít zariadení sociálnych služieb pre seniorov a zároveň povedú k lepšiemu finančnému ohodnoteniu práce opatrovateľov.
viac
06.04.2019
Obec Dúbravy postaví zariadenie sociálnych služieb s kapacitou 40 osôb
Zariadenie sociálnych služieb pre seniorov a ľudí so zdravotným postihnutím s kapacitou 40 osôb chce vybudovať do dvoch rokov obec Dúbravy v okrese Detva. Domov chcú postaviť v susedstve obecného úradu z pôžičky od Štátneho fondu rozvoja bývania. Náklady sú v projekte vyčíslené asi na 900-tis. eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %