Utorok 12.11.2019
Dnes má meniny 
Svätopluk
°C
04.05.2019 08:55

Víkendové podujatia na Devíne sa pre nepriaznivé počasie neuskutočnia


Hrad Devín, ilustračná snímka (tasr)


Víkendové podujatia na bratislavskom hrade Devín sa pre nepriaznivé počasie neuskutočnia. Informovala o tom Beáta Husová z Múzea mesta Bratislavy.


V sobotu (4. 5.) sa malo konať prvé z tohtoročných vydaní podujatia Rytieri na Devíne a v nedeľu (5. 5.) akcia Vedecké chodníčky - prehliadka hradu s názvom Vtáctvo hradu Devín. Obe podujatia sa presunuli na neskoršie termíny.       

Ďalšie zo sérií podujatí Rytieri na Devíne sa budú konať 1. júna, 6. júla, 3. augusta a 31. augusta. Akcia Vedecké chodníčky je presunutá na 2. júna.       

Súčasťou podujatí Rytieri na Devíne sú šermiarsko-divadelné predstavenia, rytiersky turnaj či orientálne tance, ako aj hudobný recitál. Pripravuje ich šermiarska skupina Tostabur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.07.2016
Devín bude v sobotu ríbezľový
Na sobotňajšom podujatí sa bude prezentovať samotná ríbezľa ako aj rôzne výrobky z tohto ovocia.
viac
03.05.2019
Rytieri na Devíne prinesú na hrad obdobie uhorsko-tureckých vojen
Bratislavský hrad Devín prenesie návštevníkov opäť do čias minulých, do obdobia uhorsko-tureckých vojen. V sobotu (4. 5.) sa totiž bude konať prvé z tohtoročných podujatí Rytieri na Devíne. Chýbať nebudú šermiarsko-divadelné predstavenia, rytiersky turnaj či orientálne tance a hudobný recitál.
viac
29.05.2019
Dni Mesta Hnúšťa prinesú bezplatné koncerty i Hnúšťankovo pre deti
Koncerty, športový turnaj, jarmok, ocenenia významných osobností, podujatie pre deti, literárna súťaž či jazdy parným vlakom. To všetko čaká na obyvateľov mesta Hnúšťa v okrese Rimavská Sobota a jeho návštevníkov počas Dní mesta 2019, ktoré sa budú konať 31. mája až 2. júna.
viac
18.06.2019
Ekofest bude mať najbohatší sprievodný program vo svojej histórii
Dvanásty ročník Ekofestu ponúkne 21. a 22. júna v Trnave koncerty i environmentálne témy. Jeho návštevníkov čakajú prednášky, filmy, workshopy, výstavy i prezentácie organizácií, ktoré sa zaoberajú ochranou životného prostredia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.45 %