Štvrtok 28.01.2021
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
04.12.2020 03:10

Vianočné občerstvenie v centre mesta ponúknu aj z food truckov


Ilustračná snímka.


Na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí si môže verejnosť vychutnať vianočné občerstvenie aj z takmer 20 food truckov, známych tiež pod pojmom pojazdné reštaurácie. Na sociálnej sieti o tom informuje mestská časť Staré Mesto.


„Mrzí nás, že tradičná adventná atmosféra v Starom Meste je tento rok chudobnejšia o staromestské trhy. Hviezdoslavovo námestie však napokon bez typického vianočného občerstvenia predsa len neostane. Na ploche, kde zvyčajne stávajú stánky, zaparkovala takmer dvadsiatka food truckov,” informovala staromestská samospráva.      

Pre pandémiu nového koronavírusu sa tento rok nekonajú tradičné vianočné trhy na Hviezdoslavovom a ani na Hlavnom námestí v centre Bratislavy. Námestia však aj napriek tomu zdobia vianočné stromčeky. Na Hlavnom námestí je aj niekoľko stánkov s vybranými ľudovoumeleckými tvorcami a predajcami.       

Magistrát pre verejnosť otvoril aj podujatie Bratislavské Vianoce, ktoré najbližšie týždne ponúkne pestrý program. Pre bezpečnosť ľudí bude aj v online formáte. Zaujímavosťou sú aj viaceré svetelné inštalácie, ktoré sa v uliciach Bratislavy postupne spúšťajú.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2016
Vianočné trhy v centre Bratislavy a odpady
Ako je zabezpečený zber a odvoz odpadov z priestorov štyroch bratislavských námestí, na ktorých 120 stánkov ponúka počas vianočných trhov darčeky, lahôdky či práve pripravené jedlá a nápoje?
viac
21.12.2016
Silvestrovať sa bude tento rok na Hviezdoslavovom námestí
Ani tento rok hlavné mesto nezaháľalo, čo sa týka príprav na tohtoročný Silvester, aby všetkým Bratislavčanom aj návštevníkom mesta prinieslo veľa radosti a potešenia.
viac
02.11.2018
Mesto osadilo vianočný strom na Hlavnom námestí
V centre mesta dnes pribudol vianočný stromček, ktorý hlavné mesto osadilo na tradičnom mieste na Hlavnom námestí. Pracovníci mestských lesov vybrali za symbol 25. ročníka tohtoročných Vianočných trhov 2018 smrek pichľavý.
viac
30.11.2020
Na Hlavnom námestí rozsvietili vianočný stromček
Na bratislavskom Hlavnom námestí v nedeľu večer rozsvietil primátor hlavného mesta Matúš Vallo vianočný stromček. Tento rok je ním 17-ročná a 12 metrov vysoká jedľa biela, ktorú mestu darovala rodina z bratislavskej Karlovej Vsi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.37 %