Nedeľa 07.06.2020
Dnes má meniny 
Róbert
°C
20.03.2017 12:36

Veľkonočnú výstavu vytvorili klienti domovov sociálnych služieb


Inšpiráciu prinesú ručne vyrobené dekorácie s veľkonočnou i jarnou tematikou.


V priestoroch foyer Žilinského samosprávneho kraja začala 16. marca tradičná výstava Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb. Od 16. marca do 18. apríla ponúka 27 stánkov unikátne ručne vyrobené dekorácie s tematikou Veľkej noci.


„V našich priestoroch organizujeme počas roka vždy tri takéto jedinečné výstavy. Na jar je to veľkonočná, nasleduje jesenná a v decembri veľmi obľúbená vianočná výstava. Vďaka tomu, že väčšina výrobkov je predajná, návštevníci môžu zároveň priamo podporiť konkrétne domovy sociálnych služieb. Pomôžu im tak v rozvoji ich činnosti,“ uviedol počas prehliadky podpredseda ŽSK Jozef Štrba. Podľa jeho slov sa minulý rok podarilo takýmto spôsobom vyzbierať celkovo až 4 789 eur.

Ako ďalej informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková, je dôležité dať klientom priestor podieľať sa na tvorbe výstavy. „Cítia sa vďaka tomu užitoční a nesmierne ich teší, keď vidia, že sa ich výrobky predávajú a je o ne záujem. Dekorácie vyrábajú počas tvorivých činností, ktoré sú súčasťou terapií v našich domovoch sociálnych služieb,“ dodala M. Pauková s tým, že pre návštevníkov boli 16. marca pripravené aj prezentácie pletenia korbáčov či výroby veľkonočných kraslíc špeciálnou technikou opletania, ktoré predviedli samotní klienti.

Unikátne ručne vyrobené dekorácie a ďalšie výrobky s veľkonočnou i jarnou tematikou budú v priestoroch Žilinského samosprávneho kraja vystavené počas pracovných dní od 8.  do 15. hodiny. Predaj výrobkov potrvá do konca marca.

 

Autor: (Lenka ZÁTEKOVÁ, hovorkyňa ŽSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.09.2016
Od frfajdy k almázii - pohľad do kuchyne drotárov
Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo vo výstavných priestoroch areálu Budatínskeho hradu výstavu s názvom Od frfajdy k almázii. Projekt je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou ŽSK.
viac
15.09.2017
Tradičná župná výstava jesene je späť
Aj tento rok pripravili klienti domovov sociálnych služieb (DSS) v pôsobnosti Žilinskej župy tradičnú jesennú výstavu. Priestory foyer Žilinského samosprávneho kraja zaplnilo 27 vystavovateľov z 26 DSS, ktorí pre návštevníkov pripravili unikátne výrobky z dreva, skla, hliny, textilu či papiera.
viac
30.11.2017
Aj tento rok prichádza tradičná vianočná výstava
Vianočnú atmosféru prinesie od piatka 1. decembra obľúbená výstava domovov sociálnych služieb v Žilinskom kraji.
viac
20.03.2018
Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb
Výstava bude v dňoch od 21. do 28. marca 2018 priamo v priestoroch foyeru Úradu ŽSK. Pri otvorení v stredu sa uskutoční krátka ukážka zdobenia veľkonočných vajíčok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %