Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
31.07.2021 12:10

V Snine otvorili novú mestskú plaváreň


Snímka zdroj: Teraz.sk


Novú mestskú plaváreň v piatok otvorili v Snine. Ako prví si všetky atrakcie bazénového sveta mohli vychutnať Sninčania, držitelia karty obyvateľa mesta vyžrebovaní v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina.


"Slávnostnú atmosféru celého podujatia navodilo vystúpenie Ľudovej hudby Šiňava, ktorá otvárací ceremoniál sprevádzala po celý čas. Súčasťou programu bolo aj symbolické požehnanie plavárne i samotných plavcov zástupcami sninských farností," povedala Špitaliková.       

Po slávnostnom prestrihnutí pásky nasledovala prehliadka plavárne, na ktorej sa zúčastnili prví plavci mestskej plavárne i ďalší pozvaní hostia, medzi nimi aj poslanci mestského zastupiteľstva, riaditelia sninských škôl, predstavitelia verejnej a štátnej správy i športových klubov.       

Súčasťou plavárne je plavecký, relaxačný a detský bazén, perličkový kúpeľ a tobogán, na poschodí sa nachádza i wellness časť s troma rôznymi druhmi sáun. Plaváreň má aj priestory, ktoré môžu slúžiť i na organizovanie seminárov či workshopov. Vstúpiť do tejto časti je totiž možné samostatným vchodom.       

Najväčšiu časť projektu s rozpočtovým nákladom vo výške takmer štyroch miliónov eur financovala samospráva výlučne z rozpočtu mesta a úveru. Na technologické vybavenie a výstavbu tobogánu, ktoré boli súčasťou druhej etapy, sa mestu podarilo získať dotáciu vo výške 115.000 eur od Prešovského samosprávneho kraja. Dozariaďovanie priestorov plavárne technickým vybavením a mobiliárom, umožňujúcim jej spustenie do prevádzky, financovalo mesto z regionálnemu príspevku v sume takmer 70.000 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2019
Letná sezóna začína. Mestská krytá plaváreň otvára vonkajšie bazény
Slovensko sa už niekoľko dní teší z horúcich letných dní. Mnohí Žilinčania už netrpezlivo čakajú, kedy si budú môcť vychutnať slnko a vodu pri letných bazénoch. Mestská krytá plaváreň prichádza s dobrými správami – v sobotu 15. júna 2019 otvára svoje vonkajšie priestory.
viac
15.07.2021
Novú plaváreň v Snine konečne otvoria
Mesto Snina otvorí svoju novú plaváreň predposledný júlový deň. Jej prvý návštevník vzíde zo žrebovania v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina, ktorou chce samospráva zvýšiť záujem o karty obyvateľa.
viac
22.01.2022
Mestská plaváreň v Prievidzi je oddnes otvorená v režime OP+
Na základe aktuálnych vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva, ktoré nadobudli účinnosť od 19.1.2022 je vstup do mestskej krytej plavárne umožnený výlučne osobám v režime OP+
viac
29.01.2022
Mesto po dlhom čase otvorí od februára plaváreň na Štiavničkách
Krytá mestská plaváreň na Štiavničkách v Banskej Bystrici sa po dlhšom uzatvorení pre protipandemické opatrenia otvorí verejnosti od utorka 1. februára.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %