Sobota 18.09.2021
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
31.07.2021 12:10

V Snine otvorili novú mestskú plaváreň


Snímka zdroj: Teraz.sk


Novú mestskú plaváreň v piatok otvorili v Snine. Ako prví si všetky atrakcie bazénového sveta mohli vychutnať Sninčania, držitelia karty obyvateľa mesta vyžrebovaní v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina.


"Slávnostnú atmosféru celého podujatia navodilo vystúpenie Ľudovej hudby Šiňava, ktorá otvárací ceremoniál sprevádzala po celý čas. Súčasťou programu bolo aj symbolické požehnanie plavárne i samotných plavcov zástupcami sninských farností," povedala Špitaliková.       

Po slávnostnom prestrihnutí pásky nasledovala prehliadka plavárne, na ktorej sa zúčastnili prví plavci mestskej plavárne i ďalší pozvaní hostia, medzi nimi aj poslanci mestského zastupiteľstva, riaditelia sninských škôl, predstavitelia verejnej a štátnej správy i športových klubov.       

Súčasťou plavárne je plavecký, relaxačný a detský bazén, perličkový kúpeľ a tobogán, na poschodí sa nachádza i wellness časť s troma rôznymi druhmi sáun. Plaváreň má aj priestory, ktoré môžu slúžiť i na organizovanie seminárov či workshopov. Vstúpiť do tejto časti je totiž možné samostatným vchodom.       

Najväčšiu časť projektu s rozpočtovým nákladom vo výške takmer štyroch miliónov eur financovala samospráva výlučne z rozpočtu mesta a úveru. Na technologické vybavenie a výstavbu tobogánu, ktoré boli súčasťou druhej etapy, sa mestu podarilo získať dotáciu vo výške 115.000 eur od Prešovského samosprávneho kraja. Dozariaďovanie priestorov plavárne technickým vybavením a mobiliárom, umožňujúcim jej spustenie do prevádzky, financovalo mesto z regionálnemu príspevku v sume takmer 70.000 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2019
Letná sezóna začína. Mestská krytá plaváreň otvára vonkajšie bazény
Slovensko sa už niekoľko dní teší z horúcich letných dní. Mnohí Žilinčania už netrpezlivo čakajú, kedy si budú môcť vychutnať slnko a vodu pri letných bazénoch. Mestská krytá plaváreň prichádza s dobrými správami – v sobotu 15. júna 2019 otvára svoje vonkajšie priestory.
viac
21.07.2020
Na tajch Klinger sa vracia plaváreň ako kedysi
Na jednom z najvyhľadávanejších banskoštiavnických tajchov Klinger vzniká historická plaváreň ako kedysi. Tzv. plaváreň s dreveným mólom bola na tajchu vybudovaná ešte v polovici 19. storočia, funkčná bola až do 70. rokov 20. storočia.
viac
01.03.2021
B. Štiavnica plánuje rekonštrukciu plavárne za viac ako 600 000 eur
Mesto Banská Štiavnica plánuje rekonštrukciu krytej plavárne, prvú etapu prác vyčíslilo na 604 675,50 eura. V projekte sa chce uchádzať o finančné zdroje z Fondu na podporu športu. Informovala o tom primátorka mesta Nadežda Babiaková.
viac
15.07.2021
Novú plaváreň v Snine konečne otvoria
Mesto Snina otvorí svoju novú plaváreň predposledný júlový deň. Jej prvý návštevník vzíde zo žrebovania v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina, ktorou chce samospráva zvýšiť záujem o karty obyvateľa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %