Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
22.11.2022 01:30

V rámci šetrenia bude mesto v noci vypínať vianočnú výzdobu


Ilustračná snímka.


Mesto Prešov bude v rámci úsporných opatrení v súvislosti s energetickou krízou v noci na šesť hodín vypínať vianočnú výzdobu. Bude rozmiestnená tak ako po minulé roky. Prvý raz ju rozsvietia v piatok 25. novembra.


"V ostatných častiach mesta rozsvietime vianočné osvetlenie vrátane vianočných stromčekov 6. decembra. Na Mikuláša bude rozsvietený aj hlavný vianočný stromček na námestí pri konkatedrále a svetelné inštalácie v južnom parku," uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Vianočná výzdoba v centre mesta sa bude zapínať každý deň, vždy súbežne s verejným osvetlením. "V rámci šetriacich opatrení budeme výzdobu v nočných hodinách vypínať, vždy na šesť hodín, každú noc," vysvetlil Tomek.

Prešovské vianočné trhy 2022 sa začnú v piatok a potrvajú do 22. decembra. Niekoľko gastrostánkov bude otvorených aj v termíne od 26. decembra do 6. januára 2023. Okrem predajných stánkov s tovarom a občerstvením mesto pripravuje aj dva charitatívne stánky.

"V posledný deň kalendárneho roka pripravujeme bohatý silvestrovský program s novoročnými príhovormi a ohňostrojom," dodal Tomek.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2016
LED osvetlenie Prešova je víťazom
Rekonštrukcia verejného osvetlenia v meste Prešov zvíťazila v súťaži projektov v oblasti zeleného verejného obstarávania - GPP Award 2016.
viac
23.03.2017
Prešov venuje hodinu našej Zemi
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do projektu HODINA ZEME. Už v sobotu 25. marca vypnutím verejného osvetlenia spoločne pomôžeme zmierniť dôsledky a upozorniť na globálne otepľovanie, klimatické zmeny a svetelný smog.
viac
30.07.2020
Mestskí poslanci schválili úsporu v rozpočte takmer 3,5 milióna eur
Prešovskí mestskí poslanci schválili na svojom stredajšom (29. 7.) rokovaní úsporu v rozpočte mesta v objeme takmer 3,5 milióna eur. Radnica navrhla zmenu v súvislosti s dôsledkami dosahu koronakrízy. Najväčšia zmena o viac ako 2,5 milióna eur sa týka zníženia podielových daní.
viac
31.03.2022
Mesto pristupuje k čiastočnému zhasínaniu verejného osvetlenia
V meste Vysoké Tatry pristupujú pre zdražovanie cien elektriny k čiastočnému zhasínaniu verejného osvetlenia. Primátor Ján Mokoš uviedol, že doteraz sa v každej z mestských častí svietilo celú noc a zasvietených bolo v záujme bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov viac ako 1600 lámp.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %