Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
22.11.2022 01:30

V rámci šetrenia bude mesto v noci vypínať vianočnú výzdobu


Ilustračná snímka.


Mesto Prešov bude v rámci úsporných opatrení v súvislosti s energetickou krízou v noci na šesť hodín vypínať vianočnú výzdobu. Bude rozmiestnená tak ako po minulé roky. Prvý raz ju rozsvietia v piatok 25. novembra.


"V ostatných častiach mesta rozsvietime vianočné osvetlenie vrátane vianočných stromčekov 6. decembra. Na Mikuláša bude rozsvietený aj hlavný vianočný stromček na námestí pri konkatedrále a svetelné inštalácie v južnom parku," uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Vianočná výzdoba v centre mesta sa bude zapínať každý deň, vždy súbežne s verejným osvetlením. "V rámci šetriacich opatrení budeme výzdobu v nočných hodinách vypínať, vždy na šesť hodín, každú noc," vysvetlil Tomek.

Prešovské vianočné trhy 2022 sa začnú v piatok a potrvajú do 22. decembra. Niekoľko gastrostánkov bude otvorených aj v termíne od 26. decembra do 6. januára 2023. Okrem predajných stánkov s tovarom a občerstvením mesto pripravuje aj dva charitatívne stánky.

"V posledný deň kalendárneho roka pripravujeme bohatý silvestrovský program s novoročnými príhovormi a ohňostrojom," dodal Tomek.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.05.2020
Župa predstavila úspory v rozpočte
Podľa predbežných prepočtov príde do konca roka Bratislavský samosprávny kraj (BSK) o osem miliónov eur. O tom, kde tieto výpadky vykryť, rozhodnú na konci mesiaca poslanci. Župa predstavila návrh šetrenia.
viac
30.07.2020
Mestskí poslanci schválili úsporu v rozpočte takmer 3,5 milióna eur
Prešovskí mestskí poslanci schválili na svojom stredajšom (29. 7.) rokovaní úsporu v rozpočte mesta v objeme takmer 3,5 milióna eur. Radnica navrhla zmenu v súvislosti s dôsledkami dosahu koronakrízy. Najväčšia zmena o viac ako 2,5 milióna eur sa týka zníženia podielových daní.
viac
23.11.2020
Obecný úrad sa presťahoval späť do zrekonštruovanej budovy
Budova Obecného úradu v Močenku prešla komplexnou rekonštrukciou. Počas rekonštrukčných prác boli od začiatku februára tohto roka jednotlivé oddelenia obecného úradu presťahované do priestorov kultúrneho strediska – kláštora na Školskej ulici.
viac
14.02.2022
V utorok zhasnú v Trnave osvetlenie pamiatok
Mesto Trnava sa v utorok (15. 2.) od 19.00 h pripojí k samosprávam, ktoré na znak podpory pamiatkarov a ich protestu proti pripravovanému stavebnému zákonu zhasnú osvetlenia svojich pamiatok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %