Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
14.11.2019 12:10

V Prestavlkoch zrekonštruovali budovu materskej školy


Prestavlky - oficiálne stránky obce


V Prestavlkoch v okrese Žiar nad Hronom zrekonštruovali budovu materskej školy. Objekt, ktorý postavili ešte v 60. rokoch minulého storočia, mal veľké tepelné úniky. Po jeho obnove predpokladajú podľa starostu Jána Abraháma úspory na úrovni okolo 35 percent.


"Ide o starú budovu, ktorá dlhé roky slúžila ako základná škola. Od roku 1983 súžila ako materská škola," priblížil Abrahám s tým, že pred pár rokmi sa im podarilo na objekte vymeniť časť okien a tiež zrekonštruovať kúrenie.       

Tentoraz boli práce zamerané na zateplenie obvodového plášťa, stropov, realizovala sa aj výmena bleskozvodov či žľabového a zvodového systému. Rekonštrukciu realizovala samospráva vďaka dotácii vo výške 200-tis. eur z environmentálneho fondu. Viac ako 10 500 eur dala na obnovu obec z vlastného rozpočtu.       

Do budúcnosti má samospráva plány aj s interiérom materskej školy. "Momentálne hľadáme finančné prostriedky na kompletnú rekonštrukciu elektroinštalácie, ktorá je tiež v zlom stave," dodal starosta.      

 V obci sa aktuálne chystajú aj na realizáciu ďalšieho projektu. Na mieste starej fontány v centre obci, ktorá dlhé roky chátra a neplní svoj účel, vznikne detské ihrisko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
16.09.2016
MV SR schválilo prvé žiadosti na výstavbu a rekonštrukciu materských škôl
Do prvého hodnotiaceho kola výziev na výstavbu, prestavbu alebo rekonštrukciu materských škôl sa mohli zapojiť mestá a obce zo siedmich krajov s výnimkou Bratislavského.
viac
02.12.2016
Dnes sa uzatvára tretia výzva na materské školy.
Vyše tisícka vybraných obcí mohla dodnes - 2. decembra - požiadať o nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu a prestavbu materskej školy.
viac
28.10.2019
Materskú školu na Lúčkach zrekonštruovali za viac ako 1,1 milióna eur
Mesto Holíč odovzdalo v októbri do užívania zrekonštruované priestory Materskej školy Lúčky. Informoval o tom oficiálny webový portál mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %