Nedeľa 12.07.2020
Dnes má meniny 
Nina
°C
14.11.2019 12:10

V Prestavlkoch zrekonštruovali budovu materskej školy


Prestavlky - oficiálne stránky obce


V Prestavlkoch v okrese Žiar nad Hronom zrekonštruovali budovu materskej školy. Objekt, ktorý postavili ešte v 60. rokoch minulého storočia, mal veľké tepelné úniky. Po jeho obnove predpokladajú podľa starostu Jána Abraháma úspory na úrovni okolo 35 percent.


"Ide o starú budovu, ktorá dlhé roky slúžila ako základná škola. Od roku 1983 súžila ako materská škola," priblížil Abrahám s tým, že pred pár rokmi sa im podarilo na objekte vymeniť časť okien a tiež zrekonštruovať kúrenie.       

Tentoraz boli práce zamerané na zateplenie obvodového plášťa, stropov, realizovala sa aj výmena bleskozvodov či žľabového a zvodového systému. Rekonštrukciu realizovala samospráva vďaka dotácii vo výške 200-tis. eur z environmentálneho fondu. Viac ako 10 500 eur dala na obnovu obec z vlastného rozpočtu.       

Do budúcnosti má samospráva plány aj s interiérom materskej školy. "Momentálne hľadáme finančné prostriedky na kompletnú rekonštrukciu elektroinštalácie, ktorá je tiež v zlom stave," dodal starosta.      

 V obci sa aktuálne chystajú aj na realizáciu ďalšieho projektu. Na mieste starej fontány v centre obci, ktorá dlhé roky chátra a neplní svoj účel, vznikne detské ihrisko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
02.12.2016
Dnes sa uzatvára tretia výzva na materské školy.
Vyše tisícka vybraných obcí mohla dodnes - 2. decembra - požiadať o nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu a prestavbu materskej školy.
viac
17.03.2020
Na základnej škole J. Mudrocha zrekonštruovali viacúčelové ihrisko
Na viacúčelovom športovom ihrisku v areáli Základnej školy s materskou školou Jána Mudrocha v Senici sa dokončuje výmena zeleného povrchu a ochranných sietí. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.
viac
18.04.2020
Bojnická samospráva chce zabezpečiť rekonštrukciu MŠ v Dubnici
Bojnická samospráva plánuje zabezpečiť rekonštrukciu budovy v miestnej časti Dubnica pre potreby materskej školy (MŠ). V jej blízkosti chce vybudovať i detské ihrisko. Dodávateľa prác hľadá cez verejnú súťaž, výzvu na predkladanie ponúk zverejnila vo vestníku verejného obstarávania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %