Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
12.10.2018 03:55

V obci realizujú podujatie v rámci Svetového dňa vidieckych žien


Košúty, snímka zdroj obec Košúty


V rámci Svetového dňa vidieckych žien pripravili obec Košúty a OZ Vidiecky parlament na Slovensku v kultúrnomo dome konferenciu s názvom Ženy do voza aj do koča spojenú s vyhlásením výsledkov súťaže Vidiecka žena roka – Líderka 2018 v kategóriách politička, podnikateľka, aktivistka a remeselníčka.


Ako uviedla Mária Behanovská z OZ Vidiecky parlament na Slovensku, "podujatie je oslavou vidieckych žien, ich náročnej každodennej starostlivosti o domácnosť, hospodárstvo, ich pracovného úsilia, ale aj ich spoločenskej angažovanosti". Záštitu nad podujatím prevzala europoslankyňa Jana Žitňanská.       

Počas dňa budú účastníci diskutovať o aktuálnych a z pohľadu rozvoja vidieka dôležitých témach, ako mladí ľudia na vidieku, spolupráca verejnej správy s mladými ľuďmi, dostupnosť a kvalita služieb na vidieku a podobne, a to do 16.30 h. Organizátori pripravili prezentáciu príkladov z praxe, predstavia, ako funguje spolupráca v rámci Miestnych akčných skupín (MAS) Stará Čierna Voda a Dudváh.       OZ realizuje projekt s celoslovenskou pôsobnosťou podporený z Operačného programu Efektívna verejná správa s názvom Vidiecka mládež v regióne. Projekt, jeho ciele a aktivity predstavia účastníkom členovia projektového tímu.       

Vyvrcholením podujatia bude vyhlásenie výsledkov súťaže Líderka 2018 od 17.00 h a spoločenský večer s kultúrnym programom od 18.00 h. Medzi aktivity sprievodného programu budú zaradené maľovanie na hodváb či paličkovaná čipka.       

Podujatie sa koná v súvislosti so Svetovým dňom vidieckych žien, ktorý pripadá na 15. október, a má ľudstvu pripomenúť významnú úlohu, ktorú zohrávajú vidiecke ženy pri rozvoji poľnohospodárstva a vidieka, pri zlepšovaní potravinovej bezpečnosti i odstraňovaní chudoby na vidieku. V mnohých krajinách sveta sa vidiecke ženy podieľajú na poľnohospodárskej výrobe, zabezpečovaní vody a ďalších potrebných vecí pre rodinu, venujú sa i aktivitám mimo farmy, aby zlepšili životnú úroveň rodiny, starajú sa o deti, chorých i staršie osoby.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2017
Európsky deň 112
Európske číslo tiesňového volania bolo zavedené v roku 1991 (Rozhodnutím Rady z 29. Júla 1991) so zámerom etablovania jednotného čísla tiesňového volania fungujúceho popri existujúcich národných číslach tiesňového volania vo všetkých členských štátoch Európskej únie.
viac
17.10.2018
Mesto ocenilo prácu kuchárov a kuchárok školských zariadení
Pri príležitosti Svetového dňa výživy mesto Prešov v PKO – Čierny orol ocenilo v utorok (16. 10.) prácu kuchárov a kuchárok v materských a základných školách. Už 11-krát tam podľa tlačovej referentky mesta Lenky Novotnej boli lákavé a chutné jedlá. Tento ročník bol venovaný téme obilnín.
viac
29.11.2019
V nedeľu 1. decembra je Medzinárodný deň boja proti AIDS
Jednou z najúspešnejších kampaní, zvyšujúcich povedomie ľudí o nebezpečenstve prenosu HIV/AIDS a možnosti prevencie, je Medzinárodný deň boja proti AIDS (World AIDS Day). Celý svet si ho už po 31-krát pripomenie v nedeľu 1. decembra.
viac
09.05.2020
Slovensko si dnes pripomenie Deň Európy
Deň Európy si Slovensko aj napriek pandémii nového koronavírusu pripomenie množstvom online podujatí, ale aj umením v uliciach Bratislavy. Oslavy pripravilo Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku. Pripomína však, že oslavy sa budú realizovať za dodržania prísnych protipandemických opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %