Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
12.10.2018 03:55

V obci realizujú podujatie v rámci Svetového dňa vidieckych žien


Košúty, snímka zdroj obec Košúty


V rámci Svetového dňa vidieckych žien pripravili obec Košúty a OZ Vidiecky parlament na Slovensku v kultúrnomo dome konferenciu s názvom Ženy do voza aj do koča spojenú s vyhlásením výsledkov súťaže Vidiecka žena roka – Líderka 2018 v kategóriách politička, podnikateľka, aktivistka a remeselníčka.


Ako uviedla Mária Behanovská z OZ Vidiecky parlament na Slovensku, "podujatie je oslavou vidieckych žien, ich náročnej každodennej starostlivosti o domácnosť, hospodárstvo, ich pracovného úsilia, ale aj ich spoločenskej angažovanosti". Záštitu nad podujatím prevzala europoslankyňa Jana Žitňanská.       

Počas dňa budú účastníci diskutovať o aktuálnych a z pohľadu rozvoja vidieka dôležitých témach, ako mladí ľudia na vidieku, spolupráca verejnej správy s mladými ľuďmi, dostupnosť a kvalita služieb na vidieku a podobne, a to do 16.30 h. Organizátori pripravili prezentáciu príkladov z praxe, predstavia, ako funguje spolupráca v rámci Miestnych akčných skupín (MAS) Stará Čierna Voda a Dudváh.       OZ realizuje projekt s celoslovenskou pôsobnosťou podporený z Operačného programu Efektívna verejná správa s názvom Vidiecka mládež v regióne. Projekt, jeho ciele a aktivity predstavia účastníkom členovia projektového tímu.       

Vyvrcholením podujatia bude vyhlásenie výsledkov súťaže Líderka 2018 od 17.00 h a spoločenský večer s kultúrnym programom od 18.00 h. Medzi aktivity sprievodného programu budú zaradené maľovanie na hodváb či paličkovaná čipka.       

Podujatie sa koná v súvislosti so Svetovým dňom vidieckych žien, ktorý pripadá na 15. október, a má ľudstvu pripomenúť významnú úlohu, ktorú zohrávajú vidiecke ženy pri rozvoji poľnohospodárstva a vidieka, pri zlepšovaní potravinovej bezpečnosti i odstraňovaní chudoby na vidieku. V mnohých krajinách sveta sa vidiecke ženy podieľajú na poľnohospodárskej výrobe, zabezpečovaní vody a ďalších potrebných vecí pre rodinu, venujú sa i aktivitám mimo farmy, aby zlepšili životnú úroveň rodiny, starajú sa o deti, chorých i staršie osoby.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2020
Vidiecka žena roka  – „Líderka roka 2020“
Vidiecky parlament na Slovensku s obcou Klátová Nová Ves a partnermi vyhlasujú 19. ročník súťaže.
viac
15.10.2020
Výsledky súťaže Vidiecka žena roku 2020 vyhlásia online
Tohtoročný už 19. ročník súťaže Vidiecka žena – Líderka roku 2020, ktorý sa mal uskutočniť v týchto dňoch v obci Klátová Nová Ves, sa pre sprísnené epidemiologické opatrenia neuskutoční.
viac
03.02.2023
Mokrade patria k najohrozenejším ekosystémom a miznú rýchlejšie ako lesy
Mokrade patria k najohrozenejším ekosystémom na Zemi a miznú trikrát rýchlejšie ako lesy. Poukázala na to Štátna ochrana prírody SR pri príležitosti Svetového dňa mokradí, ktorý pripadol na štvrtok.
viac
08.04.2024
Vidiecky parlament organizuje štvrtú konferenciu Atraktívnejší vidiek
V poradí štvrtá konferencia Atraktívnejší vidiek, ktorú organizuje Vidiecky parlament na Slovensku, sa uskutoční 16. apríla 2024 od 10:00 do 15:00 hod v kongresových priestoroch Kúrie na Táľoch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %