Štvrtok 21.10.2021
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
24.08.2021 08:45

V obci je zavedený vrecový zber, ako sa dostať k prázdnym vreciam?


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Vrecový zber sa v rodinných domoch preferuje najmä preto, že je efektívnejší a čistejší. Obyvatelia rodinných domov sa v obci, kde je zavedený vrecový zber, môžu dostať viacerými spôsobmi. Vždy to závisí na dohode troch strán – danej obce, zberovej spoločnosti a príslušnej organizácie zodpovednosti výrobcov. Najčastejšie zberová spoločnosť vrecia pri zbere odpadu vyprázdni a neporušené vrece vráti. Ďalšia možnosť je, že ich zberová spoločnosť mení spôsobom kus za kus počas zberu.Mnohé obce to majú vyriešené aj tak, že si obyvatelia v prípade potreby môžu nové vrecia vyzdvihnúť na obecnom úrade.

https://envipak.sk/

 

Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Denne posúvame odpadovú gramotnosť, aby Slováci triedili viac
Od septembra zatiaľ preškolených 206 základných a 234 materských škôl – taká je bilancia organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK o ozrejmovaní správneho separovania odpadov v slovenských domácnostiach a všetkého čo s tým súvisí.
viac
13.02.2017
Ako odpad vôbec netvoriť (alebo iba minimálne)
Pri správnom triedení komunálnych odpadov považujú odborníci za optimálne, keď domácnosť dlhodobo zbiera do zmesového koša minimum.
viac
22.03.2017
Canon aj po rokoch potvrdil, že patrí medzi ekologicky najzodpovednejších
Po troch rokoch od získania certifikátu Zodpovedná spoločnosť prešla Spoločnosť CANON SLOVAKIA opätovným environmentálnym auditom. Výsledok auditu dopadol lepšie, než pred rokmi a Canon opäť potvrdil certifikát rozšírenej úrovne.
viac
05.06.2021
ENVI-PAK - organizácia zodpovednosti výrobcov - odpovedá na vaše otázky
Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, píšte na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %