Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
25.01.2023 12:35

V meste umiestnili prvé štyri kontajnery na drobný elektroodpad


Ilustračná snímka: (tasr).


Obyvatelia mesta Stará Turá už môžu triediť aj drobný elektroodpad. Na štyroch miestach umiestnila radnica v spolupráci so zberovou spoločnosťou červeno-biele kontajnery. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.


Dva kontajnery umiestnili pri bytových domoch na sídlisku SNP, po jednom na Hurbanovej a Jiráskovej ulici.

"Elektroodpad, ktorý nie je správne zrecyklovaný, končí na skládke odpadu a stáva sa priamou hrozbou nielen pre životné prostredie, ale aj ľudské zdravie. Pri správnej recyklácii sú odstránené nebezpečné látky v elektrozariadeniach," zdôraznila radnica.

Do nových červeno-bielych nádob patria mobilné telefóny, IT zariadenia, hobby náradie, kalkulačky, rádiá, prehrávače, slúchadlá, fotoaparáty, videokamery, elektrické hudobné nástroje, kuchynské spotrebiče, elektronické hračky a batérie.

Do kontajnerov nepatria televízory, monitory, žiarivky a úsporné žiarovky, komunálny odpad, zdravotnícky materiál či biodpad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2020
Zber drobného elektroodpadu od decembra už aj v Petržalke
Zvýšiť podiel vytriedenej zložky z komunálneho odpadu v Petržalke majú aj červeno-biele kontajnery určené na zber drobného elektroodpadu.
viac
23.04.2021
Prešov predlžuje cyklus jarného upratovania
Mesto Prešov predlžuje cyklus jarného upratovania, doplní piaty cyklus. Začal sa vo štvrtok a potrvá do 27. apríla. Podľa tlačovej referentky Mestského úradu v Prešove Lenky Šitárovej tým mesto vychádza občanom v ústrety.
viac
23.02.2022
Stará Turá podporí terénnu opatrovateľskú službu aj s pomocou eurofondov
Na podporu terénnej opatrovateľskej služby získalo mesto Stará Turá nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 148 000 eur. Cieľom projektu je zabezpečenie procesu prechodu z inštitucionálnej na komunitnú starostlivosť v oblasti sociálnych služieb v meste Stará Turá.
viac
02.03.2023
Petržalka má kvôli vandalom posledný kontajner na drobný elektroodpad
V bratislavskej Petržalke vymizli pre pretrvávajúci vandalizmus takmer všetky kontajnery na drobný elektroodpad, batérie a akumulátory.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %