Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
02.03.2023 02:25

Petržalka má kvôli vandalom posledný kontajner na drobný elektroodpad


Ilustračná snímka.


V bratislavskej Petržalke vymizli pre pretrvávajúci vandalizmus takmer všetky kontajnery na drobný elektroodpad, batérie a akumulátory.


V súčasnosti sa na území mestskej časti nachádza posledný, a to na súkromnom pozemku spojenej školy na Gercenovej ulici. Verejnosti je dostupný nonstop. Samospráva o tom informuje na svojom webe.

"Mrzí nás, že pre niektorých netolerantných obyvateľov a návštevníkov Petržalky sme všetci takmer úplne prišli o možnosť zbavenia sa nadbytočného elektroodpadu jednoducho, bezpečne a ekologicky," konštatuje mestská časť.

Podľa samosprávy nepomohlo ani vlaňajšie spojenie síl s Ekocharitou Slovensko, keď boli nádoby na drobný elektroodpad umiestňované na stojiskách, kde mohli obyvatelia odovzdávať aj textil či knihy. Spoločnosť Asekol SK bola nútená odstrániť ďalšie štyri svoje kontajnery, Petržalčanom je tak k dispozícii len jedna nádoba. Mestská časť však do budúcnosti opätovnú spoluprácu nevylučuje.

Projekt spustili koncom roka 2020. Na vybrané miesta osadili prvých 15 kusov kontajnerov. Prvé poškodenia týchto kontajnerov boli zaevidované už vo februári 2021, po dvoch mesiacov bola zničená tretina z nich. Situácia vyústila do ich úplného odstránenia z územia Petržalky, keďže po skúšobnom osadení bol prvý z nich poškodený už po necelých troch týždňoch.

Kontajnery sa vlani nevyhli vandalom ani v Ružinove.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.11.2016
Trnava má nové červeno-biele kontajnery na zber malých elektrospotrebičov
V Trnave slávnostne predstavili novinku na Slovensku. Červeno-biele kontajnery, ktoré budú slúžiť občanom na zber veľmi malého elektroodpadu, ako i prenosných batérií a akumulátorov.
viac
24.08.2019
21 nových červeno-bielych kontajnerov na drobný elektroodpad
Sieť červeno-bielych kontajnerov na zber drobného elektroodpadu sa tento rok rozrástla o krajské mesto Trenčín a sedem obcí v okolí Trnavy. Celkovo je už na Slovensku rozmiestených 84 červeno-bielych kontajnerov.
viac
09.12.2020
Zber drobného elektroodpadu od decembra už aj v Petržalke
Zvýšiť podiel vytriedenej zložky z komunálneho odpadu v Petržalke majú aj červeno-biele kontajnery určené na zber drobného elektroodpadu.
viac
25.01.2023
V meste umiestnili prvé štyri kontajnery na drobný elektroodpad
Obyvatelia mesta Stará Turá už môžu triediť aj drobný elektroodpad. Na štyroch miestach umiestnila radnica v spolupráci so zberovou spoločnosťou červeno-biele kontajnery. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %