Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
23.11.2022 01:30

V Liptovskom Mikuláši sa končí rozpočtové provizórium, rozhodli o tom poslanci


Mestský úrad v Liptovskom Mikuláši.


Rozpočtové provizórium v Liptovskom Mikuláši sa končí. Novozvolený poslanecký zbor v pondelok (21. 11.) schválil mestský rozpočet na rok 2022. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


"Napriek provizóriám našlo vedenie mesta spôsob, ako nestagnovať a udržať mesto v dobrej finančnej kondícii. A to s ohľadom na fakt, že sme sa riadili položkami v rozpočte z roku 2020, teda finančným nastavením spred dvoch rokov," zhodnotil hlavný ekonóm mesta Ivan Košík.

Poslanci tiež odobrili záverečné účty za roky 2019 a 2020, čím podľa hovorkyne odblokovali 2,3 milióna eur pre rezervný fond. Táto suma predstavuje súhrnný prebytok rozpočtov za dva roky. "Schválenie záverečných účtov a presun peňazí do rezervného fondu poslúži na financovanie splátok úverov či investičných akcií na rozvoj mesta či nepredvídateľných výdavkov, ako sú živelné pohromy alebo mimoriadne udalosti," priblížila Čapčíková.

Poslanci mestského zastupiteľstva zároveň v pondelok odvolali z funkcie hlavného kontrolóra mesta Martina Alušica. Voľbu nového hlavného kontrolóra vyhlásili na 16. januára 2023. Hovorkyňa mesta dodala, že kandidáti musia mať záujem o výkon funkcie na plný pracovný úväzok. Na preverenie splnenia podmienok kandidátov vymenovalo zastupiteľstvo päťčlennú komisiu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.12.2018
Poslanci neschválili rozpočet, mestu hrozí provizórium
Liptovskomikulášskej mestskej samospráve hrozí od nového roka rozpočtové provizórium. Mestskí poslanci totiž vo štvrtok (20. 12.) na svojom poslednom tohtoročnom riadnom zasadnutí nepodporili pripravený návrh rozpočtu na budúci rok. Primátor Ján Blcháč avizoval, že sa ešte pokúsi dodatočne zvolať r
viac
15.01.2019
Poslanci schválili rozpočet na rok 2019, provizórium sa skončilo
Rozpočtové provizórium v Liptovskom Mikuláši sa skončilo. Rozhodli o tom mestskí poslanci, ktorí na pondelkovom (14. 1.) zasadnutí schválili pozmenený návrh rozpočtu na tento rok.
viac
15.02.2022
Rok 2022 prinesie do L. Mikuláša aj tradičné podujatia
Tradičné Stoličné dni či Mikulášsky jarmok by nemali chýbať medzi tohtoročnými podujatiami v Liptovskom Mikuláši.
viac
16.11.2022
Obyvatelia si po siedmich rokoch zalyžujú na svahu na Podbrezinách
Po sedemročnej prestávke si obyvatelia Liptovského Mikuláša počas tejto zimy zalyžujú na východnom svahu Hája na okraji Podbrezín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %