Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
15.05.2024 11:05

V Košiciach sa konajú Župné dni, program festivalu vyvrcholí v piatok


Župné dni 2024


Festival Župné dni Košického samosprávneho kraja (KSK) po Gemeri, Spiši a Zemplíne pokračuje tento týždeň v Above, kde aktivitami ožijú Košice.


Vyvrcholením bude piatkové (17. 5.) Župné mestečko na Námestí Maratónu mieru aj s Dňom otvorených dverí na Úrade KSK. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Katarína Strojná.         

Krajský festival zábavy, gastronómie a eko tém sa koná pri príležitosti 100. výročia prvého zasadnutia Košickej župy. Do aktivít sa zapája aj Východoslovenské múzeum, Východoslovenská galéria či Verejná knižnica Jána Bocatia. Súčasťou programu bude aj festival Otvor myseľ Fest o duševnom zdraví pre stredoškolákov, konferencia o trendoch v ekoturizme alebo festival umeleckej tvorivosti ľudí so zdravotným hendikepom.         

"Spoznáme mimoriadne talenty, ktoré vzídu z Innovation Awards, ale aj umelcov zo zariadení sociálnych služieb, ktorí sa neboja ukázať, čo im ide na Moste úsmevov. Okrem toho prebiehať budú aj Rákociho pivné dni, Noc múzeí a galérií či Otvor myseľ Fest a Balónová fiesta. V piatok uvedieme do života hodnotnú trojzväzkovú knihu o Košickom kraji a spoznáme meno maskota kraja sokola rároha, o ktorom hlasujú samotní obyvatelia," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.         

Na Námestí Maratónu mieru v piatok od 9.00 do 21.00 h budú súčasťou ponuky a prezentácií vodíkové autíčka, remeslá, živé sochy či prezlečení Andrássyovci, burza oblečenia, predstavenie cyklodestinácií alebo malá zdravotná prehliadka. Na pódiu sa predstavia Štefan Štec a Fajta, Kali a Peter Pann, Cirkul'art, ale aj škola tanca. Na návštevníkov čaká módna prehliadka, folkloristi či konzervatoristi.         

Podrobnejšie informácie nájdu návštevníci na webe zupnednikosickehokraja.sk.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.08.2016
Výstava o svadobných tradíciách otvorila program Jánošíkových dní
Vernisáž výstavy Môj vienok zelený dolu vodou padá vo štvrtok 4. augusta v priestoroch Makovického domu v Žiline otvorila 54. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej, ktorý potrvá do 7. augusta.
viac
08.11.2016
V Bratislave sa budú konať Dni Prahy
Bratislava ožije pražskou kultúrou. V dňoch od 10. novembra do 11. decembra 2016 sa budú v hlavnom meste SR Bratislave konať Dni Prahy.
viac
25.05.2022
Posledný júnový víkend bude patriť festivalu Dni Petržalky 2022
Posledný júnový víkend bude v najväčšej bratislavskej mestskej časti opäť patriť tradičnému festivalu Dni Petržalky.
viac
29.07.2022
Medvedie dni na Hrebienku budú tichšie a hlavne o vzdelávaní
Hrebienok vo Vysokých Tatrách privíta cez víkend 30. a 31. júla netradičný festival medveďov v novom formáte. Podujatie malo svoju premiéru v roku 2019, tento rok sa môžu návštevníci tešiť na dva dni plné medvedej zábavy, ale aj vzdelávania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %