Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
18.03.2023 03:25

V Karlovej Vsi začala pomáhať sociálna výdajňa


Ilustračná snímka


V doteraz málo využívaných priestoroch pri Rodinnom centre Klbko v Karlovej Vsi začala fungovať sociálna výdajňa. Informuje o tom samospráva.


Obyvateľom mestskej časti, ktorí sa ocitli v núdzi, pomáha dvakrát do týždňa preklenúť ťažké životné obdobie. "Môže ísť o rodinu alebo jednočlennú domácnosť, alebo rodinu samoživiteľa s deťmi. Výdajňa môže pomôcť aj ľuďom s ťažkým zdravotným znevýhodnením," vysvetlila starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Na tých, ktorí sa dostali do zložitej životnej situácie a sú oprávnenými adresátmi novej služby, apelovala, aby sa registrovali na sociálnom oddelení karloveského úradu.         

Ako ďalej priblížil vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník, klienti sociálnej výdajne postupne dostanú karty a na ne počet bodov podľa ich životnej situácie. "Tieto body budú môcť použiť na odobratie rôznych tovarov. Výdajňa ponúka čerstvé pekárenské výrobky, ovocie a zeleninu, mliečne výrobky, ale aj strukoviny, cestoviny či drogériu," informoval.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2017
Modernizáciu Karloveskej radiály chcú urobiť rýchlo a kvalitne
Modernizáciu Karloveskej radiály chce hlavné mesto urobiť čo najrýchlejšie, zároveň však spôsobom, ktorý bude minimalizovať riziko reklamácií a vynútených opráv chvatne a nekvalitne vykonanej práce. Vo vysielaní relácie spravodajskej televízie Tablet.TV to uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
viac
23.11.2019
Kolaudácia električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke je v plnom prúde
Bratislavský samosprávny kraj spustil kolaudačné konanie na predčasné užívanie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Po doručení všetkých podkladov a vykonaní skúšok vydá župa povolenie na predčasné užívanie čo najskôr.
viac
15.10.2020
Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy aj zatieňovaním pieskovísk
Bratislavská mestská časť Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy. Tento rok sa v rámci opatrení zamerala na päť detských ihrísk, kde prostredníctvom plachiet zatienila pieskoviská.
viac
26.05.2021
Bratislava vyhlásila súťaž na rekonštrukciu Jurigovho námestia
Hlavné mesto Bratislava v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy a mestskou časťou Karlova Ves vyhlásil architektonicko-krajinársku súťaž na rekonštrukciu verejných priestranstiev na Jurigovom námestí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %