Nedeľa 05.07.2020
Dnes má meniny 
Cyril, Metod
°C
17.03.2020 09:00

Pri križovatke Molecova-Karloveská bude aleja z japonských čerešní


Ilustračná snímka: (int.).


Na ploche v blízkosti križovatky Karloveská – Molecova v bratislavskej Karlovej Vsi budú rásť sakury.


O vysadení a vytvorení aleje z japonských čerešní s ružovými kvetmi informuje na sociálnej sieti starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

„Japonský veľvyslanec daroval Bratislave 500 japonských čerešní. Primátor Matúš Vallo ich umiestnil aj v Karlovej Vsi. Aleja ružových kvetov bude vyzerať nádherne a poteší nielen oko, ale aj dušu,” uviedla Čahojová.

Na mieste, kde má byť aleja, plánovalo predchádzajúce vedenie hlavného mesta park vrátane mobiliára a hracích prvkov pre deti. Projekt sa napokon nerealizoval.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2016
Karlova Ves nesúhlasí s vytypovanými lokalitami pre náhradné byty
Bratislavská Karlova Ves nesúhlasí s vytypovanými lokalitami v mestskej časti, kde by sa mohli postaviť náhradné nájomné byty. Podľa karloveskej starostky Dany Čahojovej ide o lokality na Nábělkovej, Hlaváčikovej ulici a na ulici J. Stanislava.
viac
19.05.2017
Modernizáciu Karloveskej radiály chcú urobiť rýchlo a kvalitne
Modernizáciu Karloveskej radiály chce hlavné mesto urobiť čo najrýchlejšie, zároveň však spôsobom, ktorý bude minimalizovať riziko reklamácií a vynútených opráv chvatne a nekvalitne vykonanej práce. Vo vysielaní relácie spravodajskej televízie Tablet.TV to uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
viac
09.01.2018
Bezplatná právna poradňa pomáha ľuďom už 2 roky
Bezplatná právna poradňa v Bratislavskej Karlovej Vsi bude po prvýkrát v tomto roku otvorená v stredu 10. januára. Pre miestnych obyvateľov funguje úspešne už dva roky.
viac
17.02.2020
V tomto týždni by mali spustiť premávku električiek do Dúbravky
V Bratislave by mali v tomto týždni začať jazdiť električky po zrekonštruovanej časti Karlovesko-dúbravskej radiály až do mestskej časti Dúbravka. Predpokladá to hlavné mesto i Dopravný podnik Bratislava (DPB) presný termín spustenia premávky však zatiaľ neuviedli.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %