Štvrtok 29.07.2021
Dnes má meniny 
Marta
°C
16.09.2020 08:20

V hlavnom meste sa začal cyklus podujatí Viac ako sused


Snímka z podujatia.


V Bratislave sa v utorok v rámci Týždňa maďarskej kultúry začína cyklus podujatí Viac ako sused.


Usporiadatelia na popoludňajšom úvodnom podujatí pri brehu Dunaja v Starom Meste zároveň uviedli nový vizuál Maďarského kultúrneho inštitútu.      

„Pandemická situácia, ktorá zasiahla celý svet, nám znemožnila usporiadať veľkolepú sériu programov, ktorá sa v predchádzajúcich rokoch tradične konala v júni. Napriek tomu by sme chceli, aby ani rok 2020 nezostal bez kultúrneho festivalu Viac ako sused. Preto tento rok ponúkame naše kultúrne podujatia v rámci Netradičného týždňa maďarskej kultúry v druhej polovici septembra,” informoval o tom riaditeľ Maďarského kultúrneho inštitútu Pál Venyercsan.      

V pondelok (21. 9.) si bude možné v priestoroch inštitútu na Štefánikovej ulici pozrieť tvorbu umeleckého fotografa Györgya Tótha, laureáta Ceny Rudolfa Balogha, na vernisáži Telo - Priestory. V utorok (22. 9.) sa v Slovenskom národnom múzeu (SNM) – Múzeu kultúry Maďarov na Slovensku začne sympózium v rámci Pamätného roka Sándora Máraia. V stredu (23. 9.) zasa ponúknu napríklad v bratislavskom V-klube jubilejný hudobný klubový večer. Jedným z podujatí bude aj prechádzka hlavným mestom s názvom Posledná korunovácia v Bratislave v nedeľu 27. septembra.      

Organizátormi Týždňa maďarskej kultúry je Veľvyslanectvo Maďarska v Bratislave a Maďarský kultúrny inštitút Bratislava.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.08.2020
Stredovek v Petržalke ukáže dobových šermiarov
Na Stredoveku v Petržalke vás prevedú obdobiami od Veľkej Moravy až po obdobie vlády Karola Róberta.
viac
03.09.2020
V Múzeu kysuckej dediny vám priblížime tradície spojené s Dožinkami
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 6. septembra 2020 podujatie pod názvom Ospievané Beskydy – Dožinky.
viac
11.09.2020
Európsky týždeň mobility odštartujú cykloraňajky
Cykloraňajky na Ulici Antona Bernoláka v Žiline odštartujú v stredu 16. septembra program Európskeho týždňa mobility, ktorý potrvá do utorka 22. septembra 2020. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka je tohtoročnou hlavnou témou čistejšia doprava pre všetkých.
viac
11.09.2020
Dni dreva v Múzeu kysuckej dediny
V Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke usporiada občianske združenie Klub priateľov pre záchranu kultúrnych a historických pamiatok Kysúc dňa 13. septembra jedinečné podujatie Deň múzeí v prírode - Deň dreva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.72 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.43 %