Pondelok 27.06.2022
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
23.06.2022 10:35

V Handparku pribudne aktívna rekreačná zóna


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Handlová začalo v Handparku s budovaním aktívnej rekreačnej zóny s komunitným rozmerom. Nákup športového vybavenia, hracích prvkov a prípravné práce hradilo z grantu nadácie a vlastných zdrojov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.


"Hlavným zámerom projektu je vytvorenie aktívnej rekreačnej zóny s komunitným rozmerom v Handparku, ktorý má veľký potenciál stať sa centrom oddychu pre obyvateľov a návštevníkov mesta," uviedla Paulínyová.

Samospráva podľa nej získala z dotačnej schémy Nadácie COOP Jednota 6000 eur a z vlastného rozpočtu pridala ďalších približne 6000 eur na čiastočnú obnovu spevnených plôch, prípravné práce na osadenie hracích prvkov a zakúpenie kontajnera, ktorý bude slúžiť na realizáciu malých komunitných aktivít a uloženie materiálu.

Po prieskume trhu mesto tiež zakúpilo športové vybavenie a hracie prvky, ako sú petangové gule, tulivaky, flipcharty, šachové figúrky či stolnotenisové súpravy. V Handparku osadí aj dva betónové stolnotenisové stoly a dve exteriérové šachovnice.

"Spevnené plochy v parku si vyžadujú aj do budúcnosti ešte viaceré úpravy, ktoré bude mesto realizovať postupne. Lokalita postupne opeknieva tiež vďaka záhradníkom mestskej spoločnosti Hater-Handlová. Postupne dochádza k obnove zelene a revitalizácii stromov, mesto tam osadilo aj koše, ktoré odolajú vandalom a vybudovalo malú bežeckú dráhu," dodala Paulínyová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.12.2017
Ministerstvo školstva rozdelilo na telocvične 5,7 mil. eur
Spolu 61 projektov na dostavbu či rekonštrukciu školských telocviční podporí v tomto roku Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci výzvy zameranej na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy.
viac
27.04.2021
Pri rieke Nitra má vyrásť nová športová hala
Pod Nitrianskym hradom by v budúcnosti mala vyrásť nová športová hala. Stáť by mala medzi severnou tribúnou futbalového štadióna a riekou Nitra.
viac
26.05.2021
V blízkosti autobusovej stanice v Zlatých Moravciach vznikne oddychová zóna
V blízkosti zlatomoraveckej autobusovej stanice vyrastie nová moderná oddychová zóna. Umiestnená bude vedľa parkoviska na bicykle.
viac
21.01.2022
Začalo sa VO na výstavbu Národného tréningového centra Košice
V metropole východu by sa už v tomto roku mohlo začať s výstavbou ďalšieho športoviska národného významu zameraného najmä na tenis a bedminton.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %