Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
09.11.2021 02:35

V Bratislave vysadili cez víkend 10-tis.sadeníc, centrom sadenia bol Horský park


Ilustračná snímka (tasr)


Viac ako 200 dobrovoľníkov zasadilo v Bratislave počas uplynulého víkendu (6. - 7. 11.) takmer 3000 a profesionáli ďalších 7000 sadeníc. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor hlavného mesta Matúš Vallo.


Hlavné mesto organizovalo cez víkend podujatie "10.000 stromov: Zásadný víkend". Hlavná časť programu sa konala v Horskom parku. Pre záujemcov boli v sobotu (6. 11.) pripravené aj prednášky o výsadbe stromov, spojené s vysádzaním vzrastlých stromov, na Rustaveliho v Rači a pri Chorvátskom ramene v Petržalke.      

Magistrát ešte koncom septembra avizoval, že chce počas jesene vysadiť vyše 800 stromov po celom meste, 10.000 sadeníc v Horskom parku a k tomu aj viac ako 4600 kríkov. Vo veľkom chce sadiť aj v areáloch škôlok a škôl. Stromy sú podľa magistrátu v meste nesmierne dôležité, pretože prinášajú lokálne ochladzovanie, zbavujú mesto zlých nádychov, sú domovom biologickej rozmanitosti a vďaka stromom sú ulice aj tichšie.      

Bratislava chce do roku 2022 vysadiť minimálne 10.000 drevín. Na dosiahnutie tohto cieľa spustila samospráva minulý rok iniciatívu, kde hľadá partnerov z firiem, inštitúcií, organizácií a komunít. Rovnako do nej pozýva Bratislavčanov. Verejnosť môže iniciatívu podporiť darom na výsadbu dreviny alebo sa môže zapojiť priamo do sadenia.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2016
V Bratislave budú znova hľadať nové domovy útulkáči z celého Slovenska
V sobotu 18. júna sa bude v bratislavskej Horárni Horský park konať ďalšie podujatie pod názvom Nájdite sa... so zvieratkom z útulku. Svoju účasť potvrdilo 10 združení a útulkov z celého Slovenska od Skalice až po Dolný Kubín či Šaľu.
viac
01.02.2020
V zariadení opatrovateľskej starostlivosti pre seniorov vykvitnú kvety a stromy
V centre Zariadenia opatrovateľskej starostlivosti (ZOS) pre seniorov na Dobšinského ulici pribudne park s ovocnými stromami, kvetinovými záhonmi a lavičkami. Súčasťou bude aj komunitná záhradka na pestovanie zeleniny či bezbariérová trasa na prechádzky.
viac
04.11.2020
Mesto vysadilo v Horskom parku tisíce nových sadeníc
Hlavné mesto Bratislava vysadilo uplynulý víkend v Horskom parku tisíce nových sadeníc. Počas novembra by mali pribudnúť aj ďalšie stromy.
viac
08.04.2021
Občianski aktivisti odmietajú návrh zámeny pozemkov v Starom Meste
Občianske združenie (OZ) Mičurín a iniciatíva Hradný vrch dôrazne odmietajú návrh na výmenu pozemkov, ktorý má zabrániť výstavbe na Drotárskej ulici v bratislavskom Starom Meste a má tam zachovať zeleň.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %