Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
07.10.2020 11:30

V Banskej Štiavnici začali s rekonštrukciou Mládežníckej ulice


Snímka zdroj: (tasr).


V Banskej Štiavnici sa začína v stredu rekonštrukcia cestnej komunikácie na ulici Mládežnícka, ktorá spočíva aj v obnove parkoviska lokalizovaného v blízkosti historického centra mesta.


Práce prinesú výrazné dopravné obmedzenia, potrvajú do konca roka 2020 a ich dodávateľom bude spoločnosť Colas Slovakia, informovalo mesto na svojej webovej stránke.

Od stredy bude platiť úplná uzávera Mládežníckej ulice v smere od ulice Dolnej v dĺžke 180 metrov. Počas rekonštrukcie bude možné na parkovisku v lokalite známej ako „staré ihrisko“ parkovať len v súvislosti s návštevou miestnych obchodných prevádzok, a to príjazdom z Lesníckej ulice.

Mesto v súvislosti s obmedzeniami umožní náhradné bezplatné parkovanie pre osobné automobily na parkovisku na ulici Dolná. Rekonštrukciou parkovacej plochy v lokalite „staré ihrisko“ chce navýšiť počet parkovacích miest zo 75 na približne 120.

Modernizácia a rozšírenie parkovacej plochy bude spočívať aj vo vybudovaní parkovacieho systému. Od rekonštrukcie si samospráva sľubuje zlepšenie plynulosti a bezpečnosti dopravy na uvedenom úseku, prehľadnejší systém parkovania aj zvýšenie bezpečnosti chodcov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.09.2018
V mestských častiach vzniknú ďalšie parkovacie plochy
Tak ako vo všetkých krajských mestách na Slovensku, deficit parkovacích miest je viditeľný aj v Banskej Bystrici. Vedenie mesta sa preto venuje parkovacej politike systematicky od roku 2015.
viac
23.07.2020
Verejnosť môže pripomienkovať projekt Smart City
Banskoštiavnická samospráva pripravuje projekt Smart City, ktorý má riešiť situáciu s parkovaním v historickom centre mesta navigačným systémom a tiež dokončenie modernizácie verejného osvetlenia prostredníctvom využitia moderných technológií.
viac
19.10.2020
Radnica rozšíri spoplatnené parkovacie plochy
K spoplatneným parkovacím miestam na uliciach v súčasnej centrálnej mestskej zóne Prešova pribudnú ďalšie regulované parkovacie plochy. Mesto pokračuje v prípravách na zavedenie nového systému parkovania, ktorý vstúpi do platnosti od januára 2021. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.
viac
29.12.2020
Nový rozšírený kamerový systém mesta stál 12 000 eur
Nový rozšírený a modernizovaný kamerový systém mesta Sliač vo Zvolenskom okrese stál 12 000 eur. Vyplýva to z publikácie projektu, ktorý zverejňuje samospráva na svojej oficiálnej webstránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %