Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
18.10.2018 09:02

Univerzitný deň kariéry 2018 (UDK)


Ilustračný výrez plagátu


Deviaty ročník veľtrhu pracovných príležitostí a kariérového poradenstva Univerzitný deň kariéry, ktorý je určený všetkým študentom a absolventom UMB v Banskej Bystrici.


Kariérne centrum UMB pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD. organizuje už deviaty ročník veľtrhu pracovných príležitostí a kariérového poradenstva Univerzitný deň kariéry, ktorý je určený všetkým študentom a absolventom UMB v Banskej Bystrici. Podujatie sa bude konať 23. októbra 2018 v čase od 9.00 h. do 14.00 h. v priestoroch Slávnostnej auly Ekonomickej fakulty UMB.

UDK ponúka návštevníkom príležitosť stretnúť sa so zástupcami významných spoločností, získať informácie o potenciálnom zamestnávateľovi a kontakty na personalistov či nadviazať spoluprácu so spoločnosťami v oblasti stáží a pri písaní záverečných prác.

Vypočuť si inšpiratívne a motivačné prednášky a workshopy budú môcť študenti v rámci sprievodného programu podujatia v sekcii Career fair. Spoločnosti Henkel alebo Grafton poskytnú študentom cenné rady ako sa pripraviť na pracovný pohovor. Tak ako počas minulých ročníkov, aj tento rok zavŕši sériu prednášok a workshopov jeden z úspešných absolventov univerzity. Tento rok to bude Zuzana Kolcunová so svojím príspevkom – Sieťový marketing ako príležitosť žiť svoj sen.

Program veľtrhu pracovných príležitostí a kariérového poradenstva – sekcia Career fair

09.30 – 09.55 Život, práca a štúdium v krajinách EÚ/EHP (EURES)

10.00 – 10.25 Continental alebo čo ste o automotive svete nevedeli (Continental)

10.30 – 10.55 Rob, čo Ťa baví (Decathlon)

11.00 – 11.25 Práca a kariéra vo finančnom centre (T-Systems)

11.30 – 11.55 Tvoja cesta začína pohovorom (Henkel)

12.00 – 12.25 Začni už teraz a posuň sa #ďalej! (Generali)

12.30 – 12.55 Ako sa pripraviť na pohovor a nepokaziť ho (Grafton)

13.00 – 13.55 Zuzana Kolcunová – Sieťový marketing ako príležitosť žiť svoj sen (ZADOBE)

Zamestnávatelia sa budú prezentovať prostredníctvom výstavných stánkov. Pozvanie na podujatie prijali spoločnosti regionálneho aj nadnárodného charakteru (CBA, Continental, CPL Jobs, Decathlon, Generali, Grafton, Henkel, Hofmann Personal, ING Business Shared Services, Jana Crmanová z OVB, KIA, Kronospan, Lenovo, Lionbridge, LPP, Nestlé, NN, Orange, PartnersGroup, Pelikan Travel, PwC, SHP Group, Siemens, T-Systems).

Na UDK predstaví možnosti zamestnania sa v inštitúciách EÚ aj študentka Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB Kristína Ivanová, ktorá je EU Careers Ambassador pre UMB v Banskej Bystrici. Informácie o štipendiách a grantoch sprostredkuje študentom Antónia Jurečková zo SAIA. Svoje zastúpenie budú mať aj študenti z medzinárodnej, mladými ľuďmi vedenej, dobrovoľníckej organizácie AIESEC. K dispozícii bude aj kariérová poradkyňa vo výstavnom stánku EURES, s ktorou si môžu študenti bezplatne prekonzultovať svoj životopis a motivačný list. UMB im poskytuje možnosť využiť na jeho spracovanie aj portál www.kickresume.com.

Pre všetkých návštevníkom bude pripravená aj tombola so zaujímavými cenami.

 

 

 

Autor: (ts-Ing. Dana Straková Vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.03.2017
Priestory zimného štadióna sa zmenili na veľtrh kariéry
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB) a univerzitný hokejový tím organizovali pod záštitou rektora Vladimíra Hiadlovského v spolupráci s mestom Banská Bystrica dňa 13. marca 2017 podujatie Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí.
viac
19.11.2019
Počet študentov na UMB sa zvýšil o viac ako 1100
Počas Dňa otvorených dverí 13. novembra 2019 sa zvýšila koncentrácia študentov na všetkých fakultách Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Jednotlivé fakulty navštívilo 1119 študentov stredných škôl a gymnázií, ktorí prejavili záujem pokračovať v štúdiu na univerzite v srdci Slovenska.
viac
07.02.2020
Odštartuj svoju kariéru
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici a Kariérne centrum UMB organizuje 10. ročník veľtrhu práce a kariérového poradenstva Univerzitný deň kariéry 2020 (UDK), pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD.
viac
04.03.2023
Dvadsať zamestnávateľov, neobmedzené množstvo príležitostí
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici a Kariérne centrum UMB organizuje pod záštitou rektora doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD. veľtrh pracovných príležitostí a kariérového poradenstva - 10. ročník Univerzitného dňa kariéry (UDK UMB).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %