Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
11.03.2022 09:30

Tribečské múzeum predstaví jaskyne na Slovensku i v regióne


Snímka zdroj: (tasr).


Najznámejšie jaskyne na Slovensku a najmä v okrese Topoľčany predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Výchovno-vzdelávacie podujatie Jaskyne v našom regióne je svojou štruktúrou určené deťom materských škôl a žiakom prvého stupňa základných škôl.


Pre návštevníkov múzea bude sprístupnené v pracovných dňoch od 11. marca do 19. mája tohto roka, informovala geologička múzea Jana Prícka.

Podujatie pozostáva z prezentačnej a tvorivej časti. V prezentačnej časti sa návštevníci prostredníctvom osteologického materiálu z paleontologického zbierkového fondu a geologického zbierkového fondu Tribečského múzea zoznámia s medveďom jaskynným a druhohornými formami  jaskynných výplní.

V tvorivej časti môžu najmenší návštevníci oživiť v maľovankách prostredníctvom pasteliek živočíchy, ktoré vyhynuli pred mnohými rokmi. Zaujímavosti z jaskynnej ríše si môžu preniesť maľovaním na kamene pomocou temperových a vodových farieb. Novonadobudnuté informácie či vedomosti získané prehliadkou zbierkových predmetov môžu využiť pri ďalších ponúkaných vedomostných a tvorivých aktivitách.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.02.2017
Tribečské múzeum predstavuje Grécko na úsvite dejín
Výstava ponúka návštevníkom múzea príležitosť oboznámiť sa s pozoruhodným časovým úsekom dejín starovekého Grécka datovaným okolo roku 7000 p. n. l. zhruba do roku 1100 p. n. l..
viac
21.06.2019
Tribečské múzeum predstavuje spracovanie chmeľu až po výrobu piva
Exponáty spojené s pestovaním a spracovávaním chmeľu, varením a konzumom piva, ale aj rozmanité zberateľské predmety súvisiace s pivovarníctvom predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.
viac
24.07.2019
Múzeum približuje prírodné dedičstvo topoľčianskeho regiónu
Významné prírodné dedičstvo topoľčianskeho regiónu, jedinečnosť živej a neživej prírody, predstavuje výstava, ktorá sa v utorok začala v Tribečskom múzeu v Topoľčanoch. Výstava približuje osobitne chránené územia prírody veľkoplošného a maloplošného charakteru nachádzajúce sa v regióne.
viac
26.11.2019
Tribečské múzeum predstavuje premeny Vianoc v priebehu 20. storočia
Premeny vianočných sviatkov v priebehu 20. storočia prezentuje výstava, ktorú môžu vidieť návštevníci Tribečského múzea v Topoľčanoch. Výstava je zapožičaná z Vlastivedného múzea v Galante, autorkou scenára je Izabela Danterová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %