Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
23.11.2021 01:35

Tisovec chce zrekonštruovať interiér budovy mestského kultúrneho strediska


Na snímke zo 16. novembra 2021 budova MsKS v Tisovci. Snímka zdroj: (tasr).


Samospráva Tisovca chce zrekonštruovať interiér starej časti budovy mestského kultúrneho strediska (MsKS), v ktorom sa v súčasnosti nachádza divadelná sála spojená s kinosálou. Informovala o tom primátorka mesta Irena Milecová.


Budova MsKS v Tisovci pozostáva z dvoch častí, v novšej sa nachádza spoločenská sála, mestská knižnica či hudobný salónik. V týchto priestoroch samospráva vykonáva postupnú rekonštrukciu svojpomocne. V tomto roku opravili napríklad spojovaciu chodbu, zrekonštruovaný bol aj vestibul. Stará časť MsKS v súčasnosti slúži ako divadelná sála s kinosálou a konajú sa v nej rôzne kultúrne podujatia.

„Budova bola postavená v roku 1956, mnohé veci vo vstupnom vestibule sú ešte pôvodné. Prvá rekonštrukcia tu bola uskutočnená v roku 1977. Hľadisko dostalo nové stupňovité sedenie, opony a divadelnú techniku. Od toho roku je to už naozaj značne opotrebované,“ priblížila primátorka.

V rámci projektu počíta mesto s rekonštrukciou divadelnej sály, novou elektroinštaláciou, akustikou či obnovou sociálnych zariadení. Pribudnúť by mal aj bezbariérový prístup a dve miesta v hľadisku vyhradené špeciálne pre ľudí so zdravotným postihnutím.

„Divadelná sála sa u nás každoročne využíva na rôzne divadelné podujatia. Máme dlhoročnú tradíciu nášho divadelného súboru Daxner, ktorý tu nacvičuje svoje hry. Priestor je pravidelne využívaný aj školami,“ doplnila Milecová.

Samospráva sa chce pri rekonštrukcii MsKS uchádzať o nenávratný finančný príspevok vo výške 200 000 eur. Podľa nedávno dokončenej projektovej dokumentácie by ďalších približne 80 000 muselo mesto na obnovu priestoru vyčleniť z vlastného rozpočtu. O podaní žiadosti o dotáciu z Ministerstva kultúry SR musí ešte rozhodnúť mestské zastupiteľstvo.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2020
Mesto má hotovú projektovú dokumentáciu na obnovu MsKC
Žiarska samospráva má hotovú projektovú dokumentáciu na obnovu mestského kultúrneho centra (MsKC). V súvislosti s jeho aktuálnym stavom už dlhšie hovorí o potrebe rekonštrukcie.
viac
06.07.2020
Národná kultúrna pamiatka Zlatý býk bude slúžiť na kultúrne účely
Priečelie národnej kultúrnej pamiatky, budovy Zlatý býk v Michalovciach čaká rozsiahla rekonštrukcia. V jej priestoroch vznikne mestská galéria a turistické informačné centrum.
viac
21.12.2020
Podduklianske osvetové stredisko má k dispozícii nové priestory
Po dva a pol roku stavebných prác má Podduklianske osvetové stredisko (POS) vo Svidníku nové priestory. Budú slúžiť miestnym folklórnym súborom, ale aj na výstavy a tvorivé dielne.
viac
02.02.2021
Rekonštrukcia zdravotného strediska má byť dokončená v apríli
V rámci kompletnej rekonštrukcie budovy zdravotného strediska vo Veľkom Šariši tam v súčasnosti prebiehajú dokončovacie práce. Ako uviedol primátor mesta Viliam Kall, ide o úpravu vonkajších spevnených plôch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %