Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
19.06.2018 08:28

Termálne kúpalisko v Nových Zámkoch prešlo modernizáciou


Ilustračná snímka, zdroj: vodne svety


Trojročná etapa modernizácie Termálneho kúpaliska E. Tatarika v Nových Zámkoch je ukončená. V tohtoročnej poslednej etape pribudol nový sedací termálny bazén s plochou 230 štvorcových metrov.


Jeho súčasťou sú hydromasážne dýzy na masáž chrbtice, vzdušné masážne sedačky a lavice, perličky, chrliče vody. Vybudovanie bazéna, osadenie technológie, dlažby okolo bazéna a súvisiace práce si vyžiadali investíciu zhruba 300.000 eur.      

"O modernizácii kúpaliska rozhodli mestskí poslanci pred troma rokmi. Vyčlenili financie na tri etapy, ktoré sme ukončili práve v tomto roku, keď oslavujeme 80. výročie existencie kúpaliska. Otvorené bolo v roku 1938 a patrí medzi najstaršie na Slovensku,“ povedal Ľudovít Lebó, riaditeľ spoločnosti Novovital, ktorá prevádzkuje kúpalisko.       

Všetky etapy modernizácie spoločnosť realizovala bez prerušenia prevádzky. Najväčšia viditeľná zmena prišla vlani, na kúpalisku pribudli nové atrakcie. Pravdepodobne aj tie sa podpísali pod rekordnú návštevnosť. Kúpalisko navštívilo počas sezóny vyše 90.000 návštevníkov.      

"Aby sme zachovali geotermálnu energiu vody, v uplynulých dvoch rokoch sme kompletne zrekonštruovali a odizolovali prívod termálnej vody, kúpili sme počítačom riadené čerpadlá, nové tepelné výmenníky a súvisiacu technológiu. Termálnou vodou ohrievame najmä prerobený zážitkový bazén s vodným hradom, 25-metrový rekreačný bazén a čiastočne aj 50-metrový bazén," skonštatoval Lebó. Tieto investície umožnia v prípade priaznivého počasia v nasledujúcich sezónach otvoriť letnú sezónu už v polovici mája.       

Do hlavnej letnej sezóny plánuje novozámocké kúpalisko upraviť technologickú miestnosť, budúci rok by mali pribudnúť nové sociálne zariadenia. "Máme pripravené projekty aj stavebné povolenie na stavbu deviatich nových zariadení rýchleho občerstvenia. Po skončení tohtoročnej sezóny začneme s výstavbou bufetov aj sociálnej miestnosti pre technický personál kúpaliska," povedal Lebó. Podľa vízie rozvoja kúpaliska, ktorú prezentoval mestským poslancom, by mal v budúcnosti v areáli vzniknúť komplex s ubytovacími kapacitami, relax centrom a krytým bazénom certifikovaným pre plavecký šport a vodné pólo.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
05.12.2018
Nové Zámky: Mesto vybudovalo nový ekologický prírodný cintorín
Mesto Nové Zámky vybudovalo prírodný cintorín. Jeho zriadením mesto reagovalo na požiadavku občanov, ktorí majú záujem o ekologicky šetrnejšiu formu uloženia urny, skonštatoval primátor Otokar Klein.
viac
28.03.2019
Mesto chce rozšíriť sociálne služby, občania pripravujú petíciu
Mesto Nové Zámky plánuje zriadiť nové sociálne služby na území mesta. Mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí schválilo zámer podať žiadosť o nenávratný finančný príspevok zo štrukturálnych fondov.
viac
22.06.2019
Park na Holubyho a Hliníkovej ulici sa dočká revitalizácie
Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nových Zámkoch dali na svojom júnovom rokovaní zelenú projektu, ktorého cieľom je revitalizácia parku na Holubyho a Hliníkovej ulici. Projekt vypracovalo občianske združenie (OZ) Za Nové Zámky, ktoré naň získalo ešte v marci grant.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %