Utorok 16.07.2024
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
21.03.2020 01:21

Súťažiť o najkrajší list môžu deti aj elektronicky


Ilustračná snímka: (int.).


O týždeň končí súťaž pre deti a mládež v písaní listov. Posledný termín na zapojenie sa do súťaže Najkrajší list 2020 je 27. marec.


Ako uviedla Eva Rovenská zo Slovenskej pošty, v záujme ochrany zdravia zamestnancov a obyvateľov listy možno posielať aj v prílohe e-mailu vo forme skenu alebo kvalitnej fotografie na adresu najkrajsilist@slposta.sk.

Národné kolo 49. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov pre deti a mládež do 15 rokov vyhlásila Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. Na autorov najlepších listov čakajú vecné ceny. Tohtoročnou témou je "Napíš správu dospelému o svete, v ktorom žijeme".

„Do súťaže sa už zapojili desiatky detí. Vo svojich listoch opisujú, ako vnímajú svet, v ktorom žijú, a približujú nám dospelým, ako vyzerá svet detskou optikou. Kreatívne opisujú svoje zážitky a spomienky, ale nekladú medze ani svojej fantázii, a približujú, ako by mal vyzerať ideálny svet. Množstvo detí svoje autorské práce doplnilo aj tvorivými ilustráciami,” uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

Rozsah listu by nemal prekročiť 800 slov a podmienkou je, aby bol písaný rukou. Musí obsahovať aj formálne znaky listu - dátum, oslovenie, záverečný pozdrav a podpis. V liste musí byť uvedený aj vek dieťaťa a názov školy, ktorú navštevuje.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2018
Najkrajší list v roku 2018 napísala 12-ročná Tereza Justína Vaneková
Aj tento rok sa deti a mládež do 15 rokov zapojili do súťaže o najkrajší list, ktorej národné kolo vyhlasuje Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR.
viac
11.02.2020
Deti môžu opäť súťažiť o najkrajší list
Deti sa môžu aj tento rok zapojiť do súťaže o najkrajší list 2020. Napísať majú o svete, v ktorom žijeme.
viac
25.03.2021
Súťažiť o Najkrajší list je možné aj elektronicky
Už len necelé dva týždne majú mladí autori možnosť prihlásiť sa do súťaže o Najkrajší list, posledný termín je 5. apríla.
viac
28.03.2022
Súťažte o Najkrajší list a vyhrajte zaujímavé vecné ceny
Deti vo veku od 9 do 15 rokov sa stále môžu zapojiť do súťaže o Najkrajší list a vyhrať zaujímavé vecné ceny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %