Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
16.09.2023 03:05

Súťaž: Voda je život, voda je potrava. Myslime na všetkých


Ilustračný výrez plagátu


Deťom a mládeži navštevujúcim školské alebo predškolské zariadenie so sídlom v SR od 3 do 15 rokov v troch vekových kategóriách je určené národné kolo výtvarnej súťaže na tému „Voda je život, voda je potrava. Myslime na všetkých.“


Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), ktorej je naša krajina členom, si každoročne 16. októbra pripomína „Svetový deň potravín“.

Pri tejto príležitosti vyhlasuje Inštitút znalostného pôdohospodárstva a inovácií v spolupráci s informačným centrom EUROPE DIRECT Nitra, Národnou sieťou rozvoja vidieka SR a Krajskou knižnicou Karola Kmeťka v Nitre, národné kolo výtvarnej súťaže pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na tému: „Voda je život, voda je potrava. Myslime na všetkých.“

Súťaž je určená deťom a mládeži navštevujúcim školské alebo predškolské zariadenie so sídlom v SR od 3 do 15 rokov v troch vekových kategóriách:

- od 3 do 6 rokov (vrátane),

- od 7 do 11 rokov (vrátane),

- od 12 do 15 rokov (vrátane).

Úlohou súťažiacich je prostredníctvom ľubovoľnej maliarskej techniky zachytiť ich predstavu o dôležitosti vody pre život a našu planétu.

Výtvarné práce môžu účastníci priniesť osobne alebo zaslať poštou na adresu: Inštitút znalostného pôdohospodárstva a inovácií Depozitná knižnica FAO Akademická 4 949 01 Nitra s označením „Svetový deň potravín"

Termín zaslania súťažného výtvarného diela je do 6. októbra 2023. Súťaží sa o zaujímavé vecné ceny.

Ďalšie informácie k súťaži, vrátane jej štatútu, sa dočítate TU.

Autor: (Zdroj: Ministerstvo pôdohospodárstva SR, ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.10.2016
Vo Zvolene sa uskutoční seminár „Voda a sídla“
Nadácia Ekopolis organizuje vo Zvolene 24. októbra 2016 seminár na tému Voda a sídla. Je súčasťou súťaže PRE VODU, je však otvorený aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.
viac
13.04.2017
Ocenili víťazov súťaže Voda pre život
Po vlaňajšom ročníku výtvarnej súťaže pre starších žiakov základných škôl Voda pre život, tento rok oceňovali aj mladšie deti. Odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo počas Svetového dňa vody.
viac
08.02.2020
Správa NP Poloniny vyhlásila literárno-výtvarnú súťaž Čarovný svet motýľov
Ďalší ročník tematickej literárno-výtvarnej súťaže pre žiakov základných škôl a gymnázií vyhlásila Správa Národného parku (NP) Poloniny. Témou tohtoročného ročníka je "čarovný svet motýľov". Ochranári o tom informujú na svojej internetovej stránke.
viac
25.08.2022
S Európskym týždňom mobility 2022 prichádza aj výtvarná súťaž pre deti
V rámci Európskeho týždňa mobility pripravuje DPMP a.s. pre verejnosť viaceré zaujímavé aktivity, ktoré sa uskutočnia v septembri počas trvania kampane.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %