Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
25.02.2021 10:35

Strednú zdravotnícku školu zmodernizovali za vyše 4 milióny eur


Na snímke zmodernizované priestory Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši. Snímka zdroj: (tasr).


Budovu Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši zmodernizovali za vyše štyri milióny eur. Práce na rekonštrukcii trvali zhruba rok, pričom ide o jednu z najväčších investícií z vlastných zdrojov Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).


„Stretla sa tu pekná architektúra, moderné riešenie a inovatívne prístupy. To sú všetko podmienky na to, aby vzdelávací proces bol kvalitnejší a lepší. Prostredie pre študentov a pedagógov je naozaj oveľa vľúdnejšie a hlavne zdravšie,” uviedla na stredajšej tlačovej konferencii predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Rekonštrukcia budovy sa začala ešte v roku 2019, podľa riaditeľky školy Silvie Blcháčovej väčšinu prác dokončili počas roka 2020. V rámci projektu prešla kompletnou obnovou a modernizáciou vstupná časť, hlavná školská budova aj časť, ktorá tvorí prepojenie medzi hlavnou školskou budovou a telocvičňou. Pribudli relaxačné centrum pre vzdelávanie masérov, nová prednášková aula, spoločenská miestnosť, šatne či bufet. „Ak to pandemická situácia dovolí, od 8. marca by sme chceli naštartovať prezenčné vyučovanie,” konkretizovala riaditeľka.

Škola poskytuje vzdelávanie v dennom aj v externom štúdiu. Aktuálne má podľa riaditeľky 327 študentov. Denné štúdium je možné absolvovať v odboroch praktická sestra, zubný asistent a masér, v externom štúdiu škola vzdeláva v odbore masér, sanitár a praktická sestra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.02.2020
Košický kraj pokračuje v obnove budov stredných škôl
V roku 2020 chce župa do rekonštrukcie škôl a výstavby športovísk investovať takmer 11 miliónov eur.
viac
29.07.2020
Rekonštrukcia zdravotníckej školy si vyžiada 4 milióny eur
Investíciu viac ako 4 milióny eur si vyžiada rekonštrukcia 30 rokov starej budovy Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši.
viac
30.10.2020
Internát strednej zdravotníckej školy zrekonštruujú za 2,2 milióna eur
Internát pri Strednej zdravotníckej škole (SZŠ) v Žiline zrekonštruujú za viac ako 2,2 milióna eur. Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martiny Remencovej odovzdali stavenisko na začiatku októbra a stavebné práce by mali trvať rok.
viac
13.11.2021
Rokovania s ministerstvom na pôde dvoch župných nemocníc
Parlament dal zelenú reformným zmenám v prvom čítaní. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský a predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová včera navštívili nemocnicu v Trstenej a Liptovskom Mikuláši. Šéf rezortu zdravotníctva spolu s tímom vysvetľovali podstatu reformy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %