Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
11.10.2019 04:15

Stredná odborná škola Pruské oslávila 70. výročie svojho založenia


Trenčiansky župan Jaroslav Baška ako dar k významnému jubileu odovzdal do užívania nový traktor a učebňu s modernými technológiami určenú pre odbor agromechatronik.


Stredná odborná škola Pruské v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja vo štvrtok 10. októbra 2019 zorganizovala v obecnom kultúrnom dome oslavu 70. výročia svojho založenia spojenú s oceňovaním.


Ide o jedinú poľnohospodársku školu v Trenčianskom kraji a k jubileu dostala nový traktor i učebňu.

SOŠ Pruské sídli v budove renesančného kaštieľa zo 16. storočia a počas siedmich dekád si prešla viacerými zmenami. V aktuálnom školskom roku školu navštevuje viac ako 300 žiakov, ktorí sa vzdelávajú v oblastiach ako je poľnohospodárstvo, potravinárstvo, rozvoj vidieka, ochrana a tvorba životného prostredia, kynológia, záhradníctvo a iné. „SOŠ v Pruskom je jedinou poľnohospodárskou školou v Trenčianskom kraji. Počas svojej bohatej histórie vychovala množstvo úspešných absolventov, ktorí v súčasnosti pracujú vo vedení poľnohospodárskych družstiev v regióne. Teší ma, že Zastupiteľstvo TSK odobrilo škole projekt v rámci IROP v sume 2,2 mil. eur, ktorý je aktuálne na schvaľovaní na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Verím, že tento projekt bude úspešný a podarí sa nám čoskoro zrekonštruovať a zmodernizovať priestory a učebne školy,“ uviedol počas osláv trenčiansky župan Jaroslav Baška, ktorý zároveň škole v Pruskom, ako dar k významnému jubileu, odovzdal do užívania nový traktor a učebňu s modernými technológiami určenú pre odbor agromechatronik.

V rámci slávnostného programu si ocenenie za pracovné zásluhy prevzalo 7 bývalých a 10 súčasných zamestnancov školy, medzi nimi aj riaditeľka školy Janka Fedorová. „Osobne by som najradšej udelila ocenenie všetkým tým, ktorí na škole za 70 rokov pracovali a odovzdali jej svoje srdce, elán a nadšenie. Zabudnúť však nemôžem ani na súčasných zamestnancov, ktorým sa chcem poďakovať za spoluprácu. Bez nich by škola nemohla napredovať a byť úspešná. Ďakujem aj nášmu zriaďovateľovi, ktorý nám zo svojho rozpočtu zakúpil nový traktor,“ priblížila riaditeľka SOŠ Pruské.

Okrem bývalých a súčasných zamestnancov školy si ocenenie prevzali aj podniky a družstvá, ktoré so SOŠ Pruské úzko spolupracujú, a to napríklad v systéme duálneho vzdelávania.

Autor: (ts-tsk-Mgr. Matej Plánek)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2017
Za 60 rokov CSS – Bôrik vytvorilo druhý domov pre viac ako 3-tisíc ľudí
Súčasťou osláv bol aj krátky prierez históriou zariadenia a kultúrny program, v ktorom sa predstavili detskí sólisti či folklórna skupina Hájiček – Chrenovec – Brusno.
viac
23.11.2018
Dubnická priemyslovka oslavuje sedemdesiatku
Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja oslávi okrúhle 70. výročie svojho založenia. Vychovala hokejistu Mária Bližňáka i súčasného župana Jaroslava Bašku.
viac
07.01.2019
Trojkráľový výjazd trenčianskeho župana
Oceniť celoročnú prácu zložiek záchranného systému a cestárov a poďakovať sa im za ňu nezabudol trenčiansky župan Jaroslav Baška ani vo zvyšných troch okresoch Trenčianskeho kraja.
viac
06.05.2019
„Jilemák“ tentokrát so slávnostným nádychom, škola oslavuje 135. výročie vzniku
Praktické maturity študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja preniesli návštevníkov hneď do niekoľkých historických období. Nechýbala ani módna prehliadka či pre niektorých nostalgická spartakiáda.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %