Pondelok 24.02.2020
Dnes má meniny 
Matej
°C
21.12.2017 07:00

Štedrá večera pre osamelých a ľudí bez domova


Pozvánka.


V piatok 22. decembra o 13. hodine sa v Katolíckej jednote Slovenska v Trnave stretnú všetci, ktorých spojil slogan Sme tu pre vás, nebuďte sami.


Aj tento rok sa rozhodli usporiadať tradičnú štedrú večeru s oblátkami, medom, kapustnicou, šalátom a rybou pre tých, ktorí mali v živote menej šťastia a nielen na Vianoce im chýbajú blízki ľudia a domov. 

Štedrú večera pre osamelých a ľudí bez domova pripravuje mestská samospráva v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou, Katolíckou jednotou Slovenska a Strediskom sociálnej starostlivosti. Pripravené sú aj balíčky trvanlivých potravín ako malá pozornosť.

Po príhovore arcibiskupa Jána Oroscha a ďalších hostí bude nasledovať vystúpenie rehoľných spoločenstiev a krátky gitarový koncert Petra Koprdu a jeho hostí, ktorí sa predstavia s tradičnými koledami a piesňou od Leonarda Cohena Hallelujah.

 

Autor: (MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2017
Handlová bude voňať Vianocami
Vianočný stromček na MsÚ je plný ozdôb, ktoré vyrobili klienti SENIOR CENTRA HANDLOVÁ, n.o., 6. decembra Mikuláš spolu s deťmi rozsvietil stromček na námestí. Atmosféru Vianoc vyčaria v Handlovej jej obyvatelia, primátor mesta, starostovia handlovskej doliny, športovci a nová kniha o Handlovej.
viac
30.12.2017
Dobrá vec sa podarila
Tradičné charitatívne podujatie – Primátorský punč aj tento rok sprevádzala dobrá nálada, ľudová hudba, tanec i spev. Napriek mrazivému počasiu sa Banskobystričanom a návštevníkom mesta podarilo v utorok, 19. decembra vyzbierať sumu 2 524, 24 eur.
viac
06.01.2019
Pravoslávni veriaci na Slovensku začínajú sláviť Vianoce 6. januára
V pravoslávnej cirkvi na Slovensku vrcholí v týchto dňoch 40-dňové obdobie pôstu pred vianočnými sviatkami. Veriaci počas neho dodržiavajú zdržanlivosť od mäsa i mliečnych výrobkov.
viac
07.01.2020
Pravoslávni veriaci na Slovensku začali sláviť Vianoce 6. januára
V pravoslávnej cirkvi na Slovensku vrcholí v týchto dňoch 40-dňové obdobie pôstu pred vianočnými sviatkami. Veriaci počas neho dodržiavajú zdržanlivosť od mäsa i mliečnych výrobkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %