Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
13.06.2024 04:10

Štatistický úrad SR vydal unikátnu publikáciu pre žiakov 1. stupňa základných šk


Ilustračný obrázok


Publikácia má za úlohu zoznámiť deti s kľúčovými výsledkami zo Sčítania obyvateľov, domov a bytov z roku 2021 a vysvetliť im dôležitosť tohto procesu pre fungovanie spoločnosti.


V publikácii je deťom zrozumiteľne objasnené, ako prebieha sčítanie a aký má význam. Publikácia je interaktívna. Deti majú možnosť pod vedením učiteľa usporiadať vlastné sčítanie v rámci triedy, čím si precvičia spracovanie a analýzu dát. Na záver môžu svoje poznatky otestovať prostredníctvom zábavnej kvízovej hry.

 Viac informácií, ako aj samotnú publikáciu, nájdete na stránke Štatistického úradu. 

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2017
Projekt Malá finančná akadémia má prispieť k finančnej gramotnosti žiakov
Až 6505 žiakov z približne 360 tried základných škôl z celého Slovenska sa zapojilo do projektu Malá finančná akadémia, ktorý pripravila nezisková organizácia EDULAB v spolupráci s Tatra bankou a spoločnosťou Agemsoft, a. s. Informovala o tom Zuzana Povodová z Tatra banky.
viac
26.11.2017
Poprad skrášlia stromčeky ozdobené popradskými školákmi
Mesto Poprad a občianske združenie (OZ) Pre mesto pripravili aj v tomto roku prehliadku vianočných stromčekov vyzdobených žiakmi popradských škôl pod názvom Vyzdobme si vianočný stromček. Žiaci budú môcť predviesť svoju tvorivosť a kreativitu.
viac
07.01.2021
Počet obyvateľov rastie zatiaľ iba v Bratislave
Počet obyvateľov posledné roky rastie iba v Bratislave, ostatné krajské mestá populáciu strácajú. Informuje o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR v minuloročnej publikácii Krajské mestá z pohľadu kvality života.
viac
24.06.2024
Publikácia SODB pre najmenších
Štatistický úrad SR vydal unikátnu publikáciu „SODB pre najmenších“. Jej cieľom je popularizácia výsledkov Sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021, ale najmä priblíženie obsahu a zamerania SODB 2021 deťom. Školákom je primerane vysvetlený spôsob sčítania obyvateľov a jeho význam pre spoločnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %