Štvrtok 21.10.2021
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
30.03.2020 08:05

Staré Mesto spúšťa od pondelka projekt vývarovne pre seniorov


Budova Propelleru na Rázusovom nábreží v bratislavskom Starom Meste.


Budova Propelleru na Rázusovom nábreží v bratislavskom Starom Meste sa zmení na vývarovňu pre seniorov. Od pondelka (30. 3.) spúšťa totiž mestská časť projekt Staromestské seniorské menu.


Reaguje tým na aktuálnu situáciu okolo šírenia nového koronavírusu a na potrebu zásobovania obyvateľov potravinami.     

„Seniori sú v súčasnej mimoriadnej situácii najzraniteľnejšou skupinou. Nemali by sa stretávať s priateľmi, chodiť na prechádzky, na nákupy, na obed - ako boli zvyknutí,” hovorí starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová s tým, že nový projekt má najstarším obyvateľom pomôcť preklenúť momentálne obdobie.      

Dovoz jedla pre seniorov nad 65 rokov bude bezplatný a hradený z rozpočtu mestskej časti. Jedlo bude hygienicky zabalené, kuriér bude spĺňať všetky bezpečnostné opatrenia a bude mať rúško aj ochranné rukavice. V pešej zóne sa bude pohybovať na bicykli. Vývarovňa bude okrem toho pripravovať aj jedlá pre iných záujemcov. Jedlo sa bude dať vyzdvihnúť aj osobne.      

Jedlo bude možné objednať si deň vopred, prípadne aj na celý týždeň, na telefónnom čísle 0948 646 885. Objednávky sa budú prijímať od 8.00 do 20.00 h, rozvoz bude zabezpečený od pondelka do soboty (vrátane) od 11.00 do 14.00 h.      

Bližšie informácie o projekte spolu s prvým týždenným Staromestským seniorským menu, ako aj cenami a zľavami pre seniorov v systéme sociálnej starostlivosti nájdu obyvatelia na webovej stránke mestskej časti, prípadne v bezplatnej mobilnej aplikácii STARÉ MESTO.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.09.2019
O záhony pred historickou budovou SND sa bude päť rokov starať hotel Carlton
Hotel Carlton si adoptoval staromestskú zeleň. V rámci projektu Staré Mesto sa zaviazal počas piatich rokoch starať sa o kvetinovú výzdobu v parčíku pred historickou budovou Slovenského národného divadla.
viac
30.09.2020
Staré Mesto chce prenajať budovu Propelleru prostredníctvom verejnej súťaže
Ikonickú budovu Propelleru na Rázusovom nábreží chce mestská časť Staré Mesto prenajať, budúci prevádzkovateľ má vyjsť z verejnej obchodnej súťaže. Schválili to staromestskí poslanci na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.
viac
22.02.2021
Staré Mesto môže cez dotácie prerozdeliť viac ako 100 000 eur
Bratislavské Staré Mesto môže prostredníctvom dotačných schém prerozdeliť viac ako 100 000 eur. Na podanie projektov zostávajú záujemcom ešte tri týždne, prvé kolo žiadostí sa uzatvára 12. marca.
viac
04.10.2021
Staré Mesto je hrdým partnerom projektu Jedlo navyše
Mestská časť Bratislava-Staré Mesto sa stala súčasťou unikátneho slovenského projektu Jedlo navyše. Jeho cieľom je pomôcť ľuďom v hmotnej núdzi prostredníctvom voucherov, ktoré môžu vymeniť vo vybraných prevádzkach za jedlo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %