Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
13.07.2023 01:30

Športovú halu na Prokofievovej ulici čaká obnova, MČ získala grant


Ilustračná snímka: (tasr).


Športovú halu na Prokofievovej ulici v bratislavskej Petržalke čaká komplexná rekonštrukcia. Mestská časť (MČ) na ňu prostredníctvom miestnej športovej organizácie Športové zariadenia Petržalky (ŠZP) získala grant vo výške takmer 340 000 eur.


ŠPZ sa na jej obnove bude podieľať sumou takmer pol milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Halu má mestská časť v správe od roku 1993.

"V roku 2023 bude zrealizovaná prvá etapa, a to oprava strechy, výmena okien aj palubovky a doplnenie vzduchotechniky. Druhá etapa prác bude pokračovať v lete 2024," doplnil konateľ ŠZP Matúš Súlovec s tým, že dotácia má byť vyčerpaná do konca roka 2025.

V súčasnosti prebiehajú prípravné práce, ktoré zahŕňajú vypratávanie priestorov. Hala by mala byť opätovne uvedená do prevádzky po ukončení prevej etapy, teda začiatkom septembra. Do budúcnosti sa počíta tiež so stavebnou obnovou vnútorných priestorov, najmä šatní. Primárnym zámerom obnovy je zefektívnenie jej využívania pre športové kluby aj verejnosť.

Mestská časť má aktuálne na svojom území v správe štyri kryté športové haly, okrem Prokofievovej aj na Znievskej, Gercenovej a Wolkrovej ulici. Objekt haly na Prokofievovej ulici je multifunkčný, veľkú a malú telocvičňu ponúkali ŠZP za poplatok športovým klubom aj voľnočasovým športovcom na hranie futsalu, florbalu či tancovanie. Po vypuknutí vojny na Ukrajine slúžila ako dočasné ubytovacie zariadenie pre ukrajinských odídencov. Zvyšné tri haly dlhodobo prenajíma.

Čoskoro by sa mal zoznam športových hál rozrásť o piatu, a to multifunkčnú športovú halu na Pankúchovej ulici. Mestskej časť na ňu vysúťažila zhotoviteľa základovej dosky. Prvé výkopové práce by sa mali začať v najbližších týždňoch.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2021
Topoľčany zrekonštruovali najväčšie kryté športovisko
Hádzanárska hala na Bernolákovej ulici v Topoľčanoch volala po rekonštrukcii už dlho. V januári 2020 sa začali rekonštrukčné práce a v júni tohto roka si už v nových priestoroch zahrali detskí hádzanári mesta Topoľčany.
viac
14.04.2022
Obnovu športovej haly plánujú ukončiť do konca júna
Rekonštrukcia športovej haly v Detve pokračuje. Podľa uzatvorenej zmluvy o dielo je ukončenie stavebných prác naplánované do konca júna tohto roka. Potvrdil to hovorca Detvy Milan Suja.
viac
27.07.2023
Petržalka začala s výstavbou multifunkčnej športovej haly Pankúchova
Bratislavská Petržalka začala s výstavbou novej multifunkčnej športovej haly Pankúchova za viac ako 2,5 milióna eur.
viac
15.08.2023
Stavba športovej haly sa odkladá, obnoviť chcú areál školy
Plán vybudovať novú multifunkčnú športovú halu v Žarnovici sa zatiaľ odkladá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %