Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
14.05.2019 03:43

Športová hala v Záhorskej Bystrici je už k dispozícii školákom


Snímka zdroj: BratislavaDen.sk


Multifunkčnú športovú halu v bratislavskej Záhorskej Bystrici, ktorá vnikla rekonštrukciou pôvodnej telocvične v areáli základnej školy, už môžu využívať školáci v rámci telocviku. Od septembra bude k dispozícii aj pre športové kluby z mestskej časti a širokú verejnosť.


"Je to za posledné roky jediná multifunkčná hala v Bratislave, ktorú postavila samospráva," pripomenul starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. S rekonštrukciou začala samospráva v máji 2017. "Náklady na stavebné práce a vybavenie haly dosiahli 1 650 000 eur s DPH," informoval TASR starosta.       

Hala poskytne priestor pre viaceré kolektívne športy, ale aj gymnastickú či tanečnú miestnosť, vrátane komplexných sociálnych zázemí a šatní. Mestská časť ju chce využiť i na umelecké podujatia. Hala bude od novej sezóny aj domovským stánkom pre úspešných florbalistov zo Záhorskej Bystrice. Klub Tsunami Záhorská Bystrica, aktuálny vicemajster Slovenska, musel hrať doteraz svoje domáce zápasy v Stupave.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.09.2016
Charitatívnu Rallye Krištáľové krídlo podporí aj zlatý olympionik Matej Tóth
V Záhorskej Bystrici odštartuje v nedeľu 18. septembra charitatívna akcia Rallye Krištáľové krídlo s Matadorom. Účasť potvrdil rekordný počet umelcov, športovcov a ďalších známych ľudí.
viac
23.01.2018
Skalica plánuje postaviť novú športovú halu za 3 až 3,3 milióna eur
Mesto Skalica plánuje postaviť multifunkčnú športovú halu, ktorú by mohli využívať viaceré športové kluby v meste. Uviedol to primátor Ľudovít Barát pri stretnutí so zástupcami mestských športových klubov.
viac
23.12.2019
Tridsaťročnú športovú halu zrekonštruujú za 400-tis. eur
Mestská športová hala v Považskej Bystrici sa po troch desaťročiach dočká rekonštrukcie. Za 400-tis. eur opraví samospráva strechu a opláštenie haly, zrekonštruuje interiér vrátane šatní a sociálnych zariadení.
viac
28.01.2020
V Revúcej chcú zastrešiť ľadovú plochu a postaviť novú športovú halu
Zastrešenie existujúcej ľadovej plochy a výstavba novej multifunkčnej športovej haly sú dva najdôležitejšie body projektu športového areálu, na ktorý získalo mesto Revúca účelovú dotáciu od štátu vo výške zhruba 3,75 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %